Trwa ładowanie...
22-03-2006 11:37

Debata polityczna zamiast filmu o papieżu

Debata polityczna zamiast filmu o papieżuŹródło: Forum Film
d4lmume
d4lmume

10 i 11 maja, a nie jak wcześniej zapowiadano 2 i 3 kwietnia włoska telewizja Mediaset wyemituje film o Janie Pawle II z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.

Decyzję o przełożeniu emisji podjęto w związku z tym, że 3 kwietnia w telewizji publicznej RAI odbędzie się przedwyborcza debata szefa rządu z przywódca centrolewicowej opozycji Romano Prodim.

Początkowo Mediaset domagał się, aby RAI przełożył na 4 kwietnia polityczną debatę po to, by nie nadawano jej jednocześnie z filmem o Janie Pawle II. Stacji telewizyjnej zależało na tym, aby dwuodcinkowy film w reżyserii Giacomo Battiato został wyemitowany w rocznicę śmierci polskiego papieża - 2 i 3 kwietnia.

Kierownictwo RAI wykluczyło jednak możliwość przesunięcia debaty argumentując, że jej termin został już ostatecznie uzgodniony przez dwa bloki polityczne.Jak podkreślono, decyzję o zmianie terminu emisji podjęto w porozumieniu z producentem filmu Pietro Valsecchim.

d4lmume

W wydanej nocie Mediaset poinformował, że chodziło o to, by nie stawiać widzów przed trudnym wyborem między dwoma ważnymi wydarzeniami telewizyjnymi.

Natomiast 2 kwietnia, gdy minie rok od śmierci papieża, należąca do koncernu Mediaset stacja Canale 5 wyemituje nieznaną telewidzom kinową wersję filmu "Karol - człowiek, który został papieżem", którego kontynuacją będzie film o latach pontyfikatu Jana Pawła II pod tytułem "Papież, który pozostał człowiekiem".

Przedpremierowy pokaz tego filmu odbędzie się 30 marca w Watykanie z udziałem papieża Benedykta XVI.

d4lmume
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lmume