Trwa ładowanie...
d4er2x7
Aktualności

Debiut Seweryna zakwalifikowany do festiwalu w Moskwie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debiut Seweryna zakwalifikowany do festiwalu w Moskwie
d4er2x7

Kto nigdy nie żył..., filmowy debiut reżyserski Andrzeja Seweryna z Michałem Żebrowskim w roli głównej, zakwalifikował się do konkursu tegorocznego, XXVIII Moskiewskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Film na ekrany polskich kin trafi jesienią.

Głównym bohaterem filmu Andrzeja Seweryna jest Młody, charyzmatyczny ksiądz Jan (Michał Żebrowski), który na co dzień pomaga trudnej młodzieży. Metody jakie stosuje w swojej pracy duszpasterskiej i fakt, że jest bardzo zżyty ze środowiskiem narkomanów, nie odpowiadają jego przełożonym.

Jan otrzymuje polecenie wyjazdu na studia do Rzymu. Jest pewien, że to próba oddzielenia go od wiernych, potrzebujących pomocy, młodych ludzi. Chce walczyć o swoje miejsce. Życie jednak dramatycznie zmienia wszystkie plany. W szpitalu Jan dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV...

d4er2x7

Pierwszy klaps na planie Kto nigdy nie żył... padł 1 września 2005 w ogrodzie pocysterskiego klasztoru księży Salezjanów w Lądzie (woj. wielkopolskie). Przez 29 dni zdjęciowych ekipa filmowa kręciła także w Zespole Pałacowym w Lubostroniu Warszawie, Mogilnie i Wenecji (woj. kujawsko-pomorskie).

Poza Michałem Żebrowskim, który przygotowując się do roli księdza Jana schudł 15 kilo, zapuścił włosy i brodę, w filmie grają także Natalia Rybicka, Mateusz Banasiuk i Cezary Iber jako młodzi narkomani oraz w pozostałych rolach Teresa Marczewska, Robert Janowski, sam Andrzej Seweryn, Robert Więckiewicz oraz Joanna Liszowska. Muzykę na ścieżkę dźwiękową obrazu skomponował Jan A.P. Kaczmarek.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie odbędzie się w dniach 23 czerwca - 2 lipca 2006.

d4er2x7

Podziel się opinią

Share
d4er2x7
d4er2x7