Trwa ładowanie...
dpmams3

Diaz

Najnowsze informacje
3.4
(7 głosów)
Oceń:
dpmams3

"Diaz: Don't Clean Up This Blood" to francusko-włosko-rumuński dramat z 2012 roku. Obraz wyreżyserował Daniele Vicari, który wraz z Laurą Paolucci napisał scenariusz. Muzykę skomponował Teho Teardo. Obraz był pokazywany podczas 62. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Film "Diaz: Don't Clean Up This Blood" opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w Genui, podczas szczytu G8 w lipcu 2001. Reżyser wraca do tych wydarzeń ponad 10 lat później. Próbując dociec prawdy, pokazuje dwie strony konfliktu: zarówno polityków, jak i antyglobalistów. Kamera Vicariego wychodzi na ulice wypełnione młodymi demonstrantami, podgląda policjantów pijących espresso w kawiarniach i ludzi gromadzących się na placach.

Reżyser pokazuje moment, od którego na ulicach Genui zaczyna się rozkręcać spirala przemocy. Kulminacja tragicznych wydarzeń z nocy 22 na 23 lipca ma miejsce w szkole Diaz, gdzie skryli się protestanci. Do budynku wkroczyła policja pod pretekstem rozbrojenia grupy terrorystów i brutalnie pobiła kilkadziesiąt osób.

Jednym z bohaterów filmu jest również Michael Powell, dziennikarz Indywire. W trakcie brutalnej interwencji włoskiej policji stracił 16 zębów, doznał poważnego uszkodzenia płuc, a następnie zapadł w śpiączkę, gdy nikt nie pomógł pobitym demonstrantom.

W filmie "Diaz: Don't Clean Up This Blood" w rolach głównych zagrali: Elio Germano jako Luca Gualtieri, Claudio Santamaria - Max Flamini, Jennifer Ulrich - Alma Koch, Davide Iacopini - Marco, Sarah Marecek: Inga, Monica Elena Birladeanu - Constantine Giornal, Ralph Amoussou – Etienne, Pietro Ragusa – Aaron, Pippo Delbono, Rolando Ravello - Rodolfo Serpieri.

Diaz
Tytuł oryginalny

Diaz: Don't Clean Up This Blood

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

23.11.2012

Czas trwania

127 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpmams3
dpmams3
dpmams3