Trwa ładowanie...

Dinozaury gratulują robotom i rycerzom

Share
Dinozaury gratulują robotom i rycerzom
d19db1v

Producenci "Jurassic World" gratulują twórcom "Gwiezdnych wojen: przebudzenia mocy" rekordowego otwarcia w box office.

Ekipa ze studio Universal Pictures odpowiedzialnego za realizację "Jurassic World" pogratulowała autorom nowych "Gwiezdnych wojen" kasowego sukcesu za pośrednictwem Twittera i specjalnej grafiki, którą można zobaczyć pod tym adresem.

Superprodukcja "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" zarobiła w pierwszy weekend w USA 238 milionów dolarów, bijąc rekord należący do filmu "Jurassic World" (208 milionów). Dzieło J.J. Abramsa pobiło również rekord światowy, zarabiając globalnie 528 milionów dolarów, czyli o 3 miliony więcej niż "dinozaury". Szacunkowe dane wskazywały, że "galaktyce" poszło odrobinę gorzej (517 milionów), ale dokładne dane okazały się dla rycerzy Jedi korzystne.

Box office "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy" wkrótce na pewno jeszcze bardziej podskoczy, gdyż obraz nie wszedł jeszcze do kin w Chinach - tam premiera jest planowana na 9 stycznia 2016 roku.

d19db1v

Przypomnijmy, że akcja filmu rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z "Powrotu Jedi". W nowej części kosmicznej opowieści do swoich ról wracają Mark Hamill, Harrison Ford i Carrie Fisher, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Kenny Baker i Warwick Davis. Ponadto na ekranie pojawią się Oscar Isaac, John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Domhnall Gleeson, Lupita Nyong'o, Gwendoline Christie, Crystal Clarke, Pip Anders i Max von Sydow. Dzieło wyreżyserował J.J. Abrams, który również - razem z Lawrence'em Kasdanem - napisał scenariusz.

Obraz "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" trafił do polskich kin 18 grudnia.

d19db1v

Podziel się opinią

Share
d19db1v
d19db1v