Trwa ładowanie...
27-04-2006 14:29

Dlaczego 'Hi Way' z twórcami Mumio trzeba zobaczyć 2 do 3 razy?

Dlaczego 'Hi Way' z twórcami Mumio trzeba zobaczyć 2 do 3 razy?
d2vh4t6
d2vh4t6

O najnowszej polskiej komedii Hi Way, którą współtworzą i w której grają członkowie popularnego kabaretu Mumio, mówi się już od dawna. Pierwsze wzmianki o projekcie pojawiły się na początku 2005 roku. Późniejsze milczenie na temat filmu zastąpiła zapoczątkowana premierą pierwszego zwiastuna nieustanna medialna wrzawa.

W informacyjnym szumie pojawiły się konkrety dotyczące fabuły, szczegóły obsady, spekulacje na temat tego jaki film będzie. A jaki będzie? O tym możecie się dowiedzieć od samych twórców.

Specjalnie dla Was w formacie mp3 mamy do zgrania lub przesłuchania on-line wywiad z Jackiem Borusińskim i Dariuszem Basińskim. Aktorzy wyjawiają między innymi dlaczego film ‘Hi Way’ trzeba obejrzeć 2 do 3 razy.

POSŁUCHAJ WYWIADU Z CZŁONKAMI KABARETU MUMIO Hi Way to pierwszy, autorski, film Jacka Borusińskiego, artysty znanego do tej pory z dokonań scenicznych, współtwórcy kultowej grupy teatralna-kabaretowej Mumio oraz awangardowych reklam. Używając nowego medium autor nie zmienia dotychczasowej perspektywy, towarzyszy mu ta sama wrażliwość i poczucie humoru.

Groteskowa opowieść o wspólnej podróży ‘na chałturę’ dwóch niedowarzonych filmowców z prowincji jest jak zwykle pretekstem do specyficznego zgłębienia zasadniczej śmieszności bytu. Poczucie humoru Borusińskiego (grającego również jedną z głównych ról) ma charakter raczej metafizyczny niż satyryczny.

d2vh4t6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vh4t6