Trwa ładowanie...
05-01-2006 12:20

Dlaczego Katarzyna Figura ogoliła głowę?

Dlaczego Katarzyna Figura ogoliła głowę?
d1pjb0k
d1pjb0k

Katarzynę Figurę z ogoloną głową i znane serialowe twarze, m.in. Marcina Bosaka i Martę Król będzie można oglądać w spektaklu 'Alina na zachód', wystawianego na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego. Historię rozgrywającą się na przedmieściach wielkiego miasta wyreżyserował Paweł Miśkiewicz. Premierę zaplanowano na sobotę, 7 stycznia.

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki niemieckiego aktora i dramatopisarza Dirka Dobbrowa.

Bohaterowie spektaklu - kilkunastoletni Tom (w tej roli Marcin Bosak) i jego matka (Katarzyna Figura)
- mieszkają obok nieczynnej stacji benzynowej, w miejscu rzadko odwiedzanym przez kogokolwiek. Pewnego dnia ich nudną codzienność przerywa młoda i piękna Alina (Marta Król), podjeżdżająca na stację benzynową białym fordem mustangiem.

- Najciekawsze w sztuce Dobbrowa jest to, że ona jest trochę pod prąd. Brak w niej charakterystycznych dla nowej dramaturgii tematów, takich jak patologie społeczne czy kłopoty z tożsamością płciową - powiedział w środę, 4 stycznia, podczas spotkania z dziennikarzami, reżyser przedstawienia Paweł Miśkiewicz.

d1pjb0k

Katarzyna Figura, grająca w spektaklu matkę, na potrzeby spektaklu ogoliła włosy. W jednej ze scen ściąga z głowy perukę, a widzom ukazuje się jej łysa głowa.

- W tej scenie ujawnia się jej skrywana tajemnica. Brak włosów to efekt jednej nocy, podczas której opuścił ją mąż. Obudziła się i wszystkie włosy leżały na poduszce - wyjaśnił reżyser.

W przedstawieniu publiczność zobaczy również m.in. Władysława Kowalskiego i Krzysztofa Dracza. Autorką scenografii do najnowszego spektaklu Miśkiewicza jest Barbara Hanicka, muzyki - Robert Siwak i Fabian Włodarek.

Paweł Miśkiewicz, jest uznawany przez krytyków za jednego z najbardziej interesujących reżyserów debiutujących w latach 90. Studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, aktorstwo i reżyserię w krakowskiej szkole teatralnej. Grał m.in. w przedstawieniach Krystiana Lupy "Bracia Karamazow" i "Lunatycy".

Na scenie zrealizował m.in. "Śniadanie u Tiffany'ego" Trumana Capote'a, "Głód" Knuta Hamsuna, "Niewinę" Dei Loher.

d1pjb0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjb0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj