Trwa ładowanie...
d1rx2e1

Dobre maniery

Najnowsze informacje
4.5
(2 głosy)
Oceń:
Film "Dobre maniery" to brazylijsko-francuski horror z elementami baśniowości. Opowiada o ciemnoskórej pielęgniarce, która trafia do domu bogatej, tajemniczej Any.
d1rx2e1
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: imovision

Dobre maniery – zarys fabuły

Główną bohaterką filmu "Dobre maniery" jest Clara. Kobieta mieszka na obrzeżach São Paulo i pracuje jako pielęgniarka. Bieda zmusza ja jednak do podjęcia dodatkowego zajęcia jako niania. Po poszukiwaniach zatrudnienia trafia do domu bogatej Any, która jest w ciąży. Zadaniem Clary byłaby pomoc ciężarnej w codziennych zadaniach domowych, a po porodzie opieka nad noworodkiem.

Między kobietami rodzi się więź porozumienia. Wszystko układa się dobrze, ale do czasu. Clara zauważa bowiem, że Anie zdarza się lunatykować i miewać złe sny. Bywa wtedy niezwykle dziwna i nieprzewidywalna. Jak się okaże, pełne lęku przeczucia Clary będą trafne.

Dobre maniery – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Dobre maniery" powstały w São Paulo, w Brazylii.
  • Reżyserzy "Dobrych manier" podczas realizacji filmu czerpali z estetyki pierwszych filmów Disneya, między innymi ze "Śpiącej Królewny". Jest to szczególnie widoczne w kolorystyce kadru i głównym motywie muzycznym filmu.
  • Co ciekawe, odtwórcą roli Joela jest aktor Miguel Lobo. 'Lobo' to z portugalskiego 'wilk'. Obsadzenie go w tym filmie to oczywiście przypadek. Nazwisko to jest bardzo popularne we wszystkich krajach portugalskojęzycznych.
  • Film "Dobre maniery" został nagrodzony Specjalną Nagrodą Jury na Locarno International Film Festival, a także Nagrodą Filmową Pertobras na Festiwalu w Rio 2017. Spotkał się również z uznaniem widzów, czego wyrazem jest Nagroda Publiczności z L'Étrange Festival w Paryżu.
Dobre maniery
Tytuł oryginalny

As boas maneiras

Gatunek

horror

Kraj produkcji

Brazylia, Francja

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

06.08.2017

Data polskiej premiery

08.05.2018

Czas trwania

135 min.

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rx2e1
d1rx2e1
d1rx2e1