Trwa ładowanie...
d3tgmgg

Dolores Hart porzuciła Hollywood dla zakonu: "Bóg mnie wezwał"

Dolores Hart zasłynęła jako aktorka, która jako pierwsza pocałowała Elvisa Presleya na ekranie w filmie "Kochając ciebie" z 1957 r. Na początku kolejnej dekady zdecydowała się jednak obrać nową drogę w życiu.
Share
Dolores Hart porzuciła Hollywood dla zakonu: "Bóg mnie wezwał"
Dolores Hart porzuciła Hollywood dla zakonu: "Bóg mnie wezwał"
d3tgmgg

Przez wielu krytyków filmowych Dolores Hart była namaszczona jako następczyni Grace Kelly. W filmie "Kochając ciebie" jako pierwsza pocałowana Elvisa Presleya na ekranie, a także miała na koncie współpracę z takimi legendami kina jak m.in. Marlon Brando, Montgomery Clift czy Anthony Quinn.

W 2016 r. dawna gwiazda Hollywood, obecnie znana jako Matka Dolores Hart, obchodziła 50 lecie złożenia ślubów wieczystych w Regina Laudis, zamkniętym klasztorze benedyktyńskim w Betlejem w stanie Connecticut. Była aktorka wydała wcześniej książkę zatytułowaną "Ucho serca: podróż aktorki z Hollywood do Świętych Ślubów", w którym opisała swoją zaskakującą podróż.

ZOBACZ TAKŻE: Największe metamorfozy gwiazd

Jej historia była także tematem nominowanego do Oscara filmu krótkometrażowego w HBO, zatytułowanego "God Is the Bigger Elvis", wydanego w 2012 roku. Dziś Hart otrzymuje setki listów od ludzi z całego kraju, którzy szukają wskazówek, jak mieć bliższą relację z Bogiem. W rozmowie z Fox News Dolores Hart zdradziła, dlaczego zdecydowała się opuścić Hollywood.

d3tgmgg

- Myślę, że każdy powinien zrozumieć, że była to dramatyczna zmiana. To nie było coś, co planowałam. Myślałam, że skupię na karierze w Hollywood. Jednak to powołanie pokazało mi prawdziwy cel mojego życia. Wtedy zaczęłam zadawać sobie pytanie: "Co ja robię w Hollywood? Dokąd mnie to zaprowadzi?". Na szczęście szybko to zrozumiałam i potraktowałam jako dar. Miałam szczęście. Bóg mnie wezwał - wyznała 82-latka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tgmgg

Podziel się opinią

Share
d3tgmgg
d3tgmgg