Trwa ładowanie...

Dorociński i Rosati w wojennym thrillerze

Share
Dorociński i Rosati w wojennym thrillerzeŹródło: Jacek Drygała/Skorpion Arte
d1oqrdf

W nowosądeckim Rytrze ruszyły zdjęcia do wojennego thrillera w reżyserii Marcina Krzyształowicza "Obława". W rolach głównych zobaczymy Marcina Dorocińskiego, Macieja Stuhra, Sonię Bohosiewicz, Weronikę Rosati i Andrzeja Zielińskiego.

Akcja "Obławy" rozgrywa się podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością. Wszystkie postacie opowieści splątane są siatką zależności. Nieustannie toczy się gra pozorów.

- "Obława" to niezwykła historia o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi - mówi Marcin Dorociński, odtwórca roli Wydry. - Scenariusz Marcina Krzyształowicza jest bardzo inspirujący, bez trudu uruchomił moją wyobraźnię. Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie zdjęć .

- "Obława" to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności ? podkreśla Krzyształowicz. - Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga.

d1oqrdf

Autorem zdjęć do "Obławy" jest Arkadiusz Tomiak, scenografię opracował Grzegorz Skawiński, za kostiumy odpowiedzialna jest Magdalena J. Rutkiewicz, a za montaż Wojciech Mrówczyński.

Zdjęcia ruszyły 15 listopada i potrwają do 20 stycznia 2012 roku. Dystrybutorem będzie firma Kino Świat. Film trafi do kin jesienią przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d1oqrdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oqrdf