Trwa ładowanie...
22-12-2016 11:08

"Dusigrosz": przedpremierowe fragmenty najlepszej komedii na koniec roku [WIDEO]

Pamiętacie liczykrupę granego przez Louisa de Funesa w adaptacji "Skąpca" Moliera? Oto jest godny następca. Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Nauczyciel muzyki Francois Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Jak bardzo? Zobaczcie przedpremierowe fragmenty nowej komedii francuskiej "Dusigrosz", która wchodzi do kin już 25 grudnia. To znakomity film, który idealnie sprawdzi się między świątecznym śledzikiem a sylwestrowymi bąbelkami i wprowadzi nas w nowy rok z uśmiechem na ustach.

d2wexxg
d2wexxg

Dany Boon w swoim najnowszym filmie Dusigrosz kocha oszczędzać, aż do przesady. Zraża do siebie ludzi, staje się prawdziwym maniakiem chowania pieniędzy w skarpecie. Czy takie zachowanie ma sens na dłuższą metę?

Grosik do grosika, a zbierze się sumka. Skrzypek Francois wprowadził tę zasadę w życie do tego stopnia, że zamienia się w trzęsącą się ze strachu tchórzofretkę na myśl o wyjęciu portfela z kieszeni. Konieczność uszczknięcia najmniejszej sumy ze skrzętnie zbieranych oszczędności budzi w nim paniczny lęk. Ten duszący lęk głównego bohatera twórcy “Dusigrosza” w udany sposób przetworzyli w śmiech, ba, beczkę śmiechu - tak o filmie pisał Łukasz Knap w recenzji dla WP (więcej tu)
.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2wexxg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wexxg