Trwa ładowanie...
d34j6ol

Dwayne "The Rock" Johnson: Od wrestlera do miliardera…

Oczywiście majątek Dwayne’a Johnsona nie sięga jeszcze miliarda dolarów, niemniej były zapaśnik, obecnie najlepiej zarabiający aktor na świecie jest na dobrej drodze, aby w przyszłości zostać miliarderem. Kolejny film z jego udziałem stał się właśnie przebojem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwayne Johnson jest najlepiej zarabiającym aktorem na świecie
Dwayne Johnson jest najlepiej zarabiającym aktorem na świecie (Getty Images)
d34j6ol

Według magazynu ”Forbes” od czerwca 2018 roku do czerwca 2019 roku Dwayne Johnson zarobił 89,4 mln dol. Co wchodzi w skład tej gigantycznej sumy? Po pierwsze, honorarium za filmy ”Hobbs i Shaw” oraz ”Jumanji: Następny poziom”. Za udział w spin-offie ”Szybkich i wciekłych” aktor otrzymał 20 mln dol. (co było obowiązującą od dwóch lat jego stawką za film), za drugą część ”Jumanji” (która właśnie stała się w Ameryce wielkim przebojem) Johnson zgarnął już rekordową kwotę 23,5 mln dol.

Po drugie, procent z zysków z produkcji ”Drapacz chmur” oraz ”Rampage: Dzika furia”. A dokładnie tylko z filmu ”Rampage”, gdyż katastroficzna produkcja sprzedała się słabo i nie wygenerowała żadnych zysków. Po trzecie, wynagrodzenie za serial HBO ”Gracze”. Za każdy z odcinków Johnson zgarnia 700 tys. dol. Po czwarte, aktywność niezwiązana bezpośrednio z przemysłem filmowym, czyli np. udziały w firmie odzieżowo-obuwniczej, w sieci klubów fitness oraz działalność konsultingowa i reklamowa.

Magnes na pieniądze

Dodajmy, że Dwayne Johnson już po raz trzeci został obwołany przez ”Forbes” najlepiej zarabiającym aktorem. Wcześniej miało to miejsce w 2013 i 2016 roku. Wiele wskazuje na to, że za rok były zapaśnik ponownie zdobędzie ten tytuł. Jego dochody wciąż bowiem znajdują się na fali wznoszącej. Gdy zwyciężał w 2013 roku mógł się pochwalić zarobkami w granicach 50 mln dol., przed trzema laty zgarnął 64,5 mln dol. Teraz już blisko 90 mln dol. Można się spodziewać, że w kolejnym rankingu Dwayne Johnson stanie się pierwszym aktorem w historii, który w ciągu dwunastu miesięcy zarobi ponad 100 mln dol.

W bieżącym sezonie Dwayne Johnson najwięcej pieniędzy zgarnie z procentów od zysków dwóch wielkich tegorocznych produkcji. ”Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” na całym świecie wygenerował w kinach 760 mln dol. wpływów. W umowie 8 lub 10 proc. zysków (nie mylić z wpływami) miało trafić do aktora. Jeszcze więcej pieniędzy Johnson zarobi na filmie ”Jumanji: Następny poziom”.

d34j6ol

Podczas premierowego weekendu przygodowa produkcja zarobiła w amerykańskich kinach 60,1 mln dol. Dużo więcej niż przed dwoma laty zebrała na starcie pierwsza część filmu (36,2 mln dol.), która okazała się idealnym tytułem w bożonarodzeniowym repertuarze kin. ”Jumanji: Przygoda w dżungli” w Stanach Zjednoczonym stała się czwartym najpopularniejszym filmem 2017 roku. Zarobiła tam aż 404,5 mln dol. W sumie na całym świecie hollywoodzka produkcja osiągnęła wpływy w wysokości 965 mln dol. Wszystko wskazuje na to, że sequel zgromadzi grubo ponad miliard dol. Zysk z dystrybucji kinowej filmu ”Jumanji: Następny poziom” może więc sięgnąć nawet 400-500 mln dol. A to oznacza, że Dwayne Johnson zgarnie z tego około 60-80 mln dol., gdyż w umowie z wytwórnią Sony Pictures wynegocjował, że aż 15 proc. zysku trafi na jego konto…

Materiały prasowe / Dwayne Johnson i reszta obsady "Jumanji"

The Rock i trzeci Rocky

Dwayne Johnson, jako zapaśnik bardziej znany jako The Rock, nie jest pierwszym wrestlerem, który wyruszył na podbój Hollywood. Najsłynniejszy przedstawiciel tej ”dyscypliny” sportu Hulk Hogan zaistniał w kinie już na początku lat osiemdziesiątych. Jednak, mimo dużej aktywności, jedynym godnym zapamiętania filmem z jego udziałem jest trzecia część ”Rocky’ego”. Niemniej sam fakt, że w kilku hollywoodzkich produkcjach wystąpił w pierwszoplanowej roli i tak można już było uznać za duży sukces.

d34j6ol

Inna duża gwiazda zapasów z lat osiemdziesiątych Jasse Ventura głównej roli się nie doczekał, ale wystąpił na drugim planie w kilku kultowych filmach akcji, a w 1999 roku został gubernatorem stanu Minnesota. Co ciekawe, na dużym ekranie zadebiutował w filmie ”Predator”, którego gwiazdą był mistrz kulturystyki Arnold Schwarzenegger. Ten z kolei w 2003 roku został gubernatorem stanu Kalifornia.

Getty Images / Ze swoją ówczesną żoną Dany Garcia oraz idolem Arnoldem Schwarzeneggerem w 2005 roku

Ostateczna rozgrywka Bautisty

Stosunkowo nowym transferem z wrestlingu do świata filmu jest natomiast Dave Bautista. Facet z aparycją, która – wydawać się mogło – nie pozwala opuścić trzeciego czy czwartego planu. Tymczasem rola Draxa w ”Strażnikach Galaktyki” zrobiła już z niego gwiazdę całkiem sporego formatu. Na tyle dużego, że producenci chcą go już zatrudniać w pierwszoplanowych rolach, czego dowodem jest np. film ”Ostateczna rozgrywka” z 2018 roku, w którym wystąpił także Pierce Brosnan. Bautista zagrał także bardzo ciekawą rolę w filmie ”Blade Runner 2049”. Znalazł się też w obsadzie widowiska science-fiction ”Diuna”, które do kin trafi w przyszłym roku. Widać, że były wrestler (lub jego agent) potrafi zakręcić się wokół interesujących projektów…

d34j6ol

Oczywiście osiągnięcia innych zapaśników w Hollywood niewiele jednak znaczą w kontekście dokonań Dwayne’a Johnsona. Co więcej, wydaje się, że największe sukcesy jeszcze na niego czekają. Po ”Jumanji” nasz bohater wystąpi w kolejnej przygodowej produkcji pt. ”Wyprawa do dżungli” (partnerować mu tam będzie Emily Blunt), która typowana jest do pierwszej dziesiątki najbardziej popularnych filmów 2020 roku (premiera w lipcu). Następny murowany przebój to sensacyjna produkcja ”Red Notice” (listopad), w której zagrają także Ryan Reynolds i Gal Gadot. Reynolds to gwiazda ”Deadpoola”, natomiast Gadot to Wonder Woman.

Getty Images / Z Gal Gadot spotkał się już w 2018 roku na rozdaniu Złotych Globów

Dwayne ”The Rock” Johnson wkrótce także stanie się bohaterem ekranizacji komiksu. W 2021 roku wystąpi w tytułowej roli w filmie DC Comics ”Black Adam”. Z działalności pozafilmowej aktor liczy przede wszystkim na zyski ze sprzedaży alkoholu. Przed kilkoma tygodniami uruchomił bowiem swoją własną markę tequili. Od wrestlera do miliardera, a przynajmniej w biznesie człowieka renesansu…

d34j6ol

Podziel się opinią

Share

d34j6ol

d34j6ol