Trwa ładowanie...
d3737km

Dyktator

Najnowsze informacje
3.3
(38 głosów)
Oceń:
1
d3737km

Nominowany do Nagrody Akademii® i Złotego Globu scenarzysta i aktor SACHA BARON COHEN, twórca takich niezapomnianych postaci filmowych jak Ali G, Borat i Brüno – w najnowszym obrazie „Dyktator” przywdziewa maskę autokratycznego, pławiącego się w luksusie władcy - Generała Admirała Haffaza Aladeena, który z całej siły stara się zagwarantować, żeby demokracja nigdy nie zagościła w jego ukochanym kraju.

Zasobne w ropę naftową, odizolowane od swoich sąsiadów północnoafrykańskie państwo Wadiya rządzone jest przez zajadłego przeciwnika Zachodu Aladeena od kiedy ten w wieku sześciu lat objął władzę. Wtedy to właśnie po nagłej i nieszczęśliwej śmierci ojca, którego przypadkowo na polowaniu dosięgło 97 kul i jeden granat, nadano mu oficjalny tytuł Najwyższego Przywódcy.

Od czasu objęcia przez Aladeena władzy absolutnej jego najbardziej zaufanym i najbliższym doradcą jest Wuj Tamir (SIR BEN KINGSLEY), który sprawuje oficjalne funkcje Szefa Tajnej Policji, Szefa Bezpieczeństwa i Zakupu Kobiet.

Na nieszczęście dla Aladeena i jego doradców, tak pogardzany przez niego Zachód zaczyna wtykać nos w sprawy Wadiyanu, a ONZ od ponad dekady nakłada na kraj sankcje. W takiej sytuacji dyktator bije się z myślami czy by nie wpuścić inspektorów Rady Bezpieczeństwa, którzy mają skontrolować miejsca budowy tajnej broni. Jednak po próbie zamachu na życie Przywódcy, w którym ginie jego kolejny sobowtór, Tamir przekonuje Aladeena aby ten udał się do Nowego Yorku i wystąpił na forum ONZ.

Takim to sposobem Generał Aladeen, Tamir i ich świta udają się do Nowego Yorku, gdzie czeka ich niezbyt ciepłe powitanie. W mieście roi się bowiem od uciekinierów z Wadiyanu, którzy nie marzą o niczym innym jak tylko żeby ujrzeć swój ukochany kraj wolny od despotycznych rządów Aladeena.

Jednak w kraju wolności Aladeena spotka o wiele więcej niż tylko wściekli uchodźcy i niechciane sankcje …

Na ekranie Baron Cohenowi oprócz wspomnianego Bena Kingsley’a towarzyszą również ANNA FARIS jako Zoey, altruistyczna właścicielka sklepu ze zdrową żywnością na Manhattanie oraz JASON MANTZOUKAS jako Nadal, genialny uczony z Wadiyanu, którego bomba nuklearna wydaje się z punktu widzenia dyktatora nie dość dokładna.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3737km
d3737km
d3737km