Trwa ładowanie...
23-08-2006 12:03

'Dzień, w którym pękło niebo': relacja z planu zdjęciowego

'Dzień, w którym pękło niebo': relacja z planu zdjęciowego
d3eb2iv
d3eb2iv

W Warszawie trwają zdjęcia do filmu Dzień, w którym pękło niebo. Jest to debiut fabularny Grzegorza Packa, który jest reżyserem i scenarzystą obrazu. Zobacz relację z planu zdjęciowego filmu.

W głównych rolach występują Paweł Tomaszewski oraz Joanna Kulig, młodzi aktorzy rozpoczynający swoją artystyczną drogę. Autorem zdjęć jest Bogumił Godfrejow. Realizacja potrwa do końca sierpnia.

Zobacz relację prosto z planu zdjęciowego filmu Premiera kinowa filmu przewidziana jest na wiosnę 2007 roku. Producentem obrazu jest Wytwórnia Filmowa "Czołówka" (www.czolowka.com.pl), do której jako koproducent dołączyła Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych oraz Studio TOR.

„- Działalność Wytwórni Filmowej „Czołówka” to także kontynuacja zadań Studia im. Karola Irzykowskiego, czyli realizacja fabularnych debiutów filmowych młodych twórców, jednocześnie realizujemy trzy filmy fabularne w ramach programu „30 minut”, który umożliwia start w profesjonalnym filmie fabularnym” – mówi Janusz Chodnikiewicz producent filmu oraz dyrektor WF „Czołówka”.

d3eb2iv

Dzień, w którym pękło niebo to współczesna, obyczajowa historia rozgrywająca się jednego dnia w Warszawie, dokładnie 1-go sierpnia w rocznicę Powstania Warszawskiego. W tym czasie dwoje, bardzo samotnych, młodych ludzi będzie próbowało odnaleźć szczęście, którym być może jest nawet miłość. Chłopak widzi tylko swój ból po odejściu dziewczyny. Stracił przez to radość życia i zdolność empatii.

Teresa wręcz przeciwnie, jest pełna pasji, otwarta na świat. Jej jedynym problemem jest natomiast czas. Odpowiedź "dlaczego?" znajdziemy jednak dopiero w finale filmu. Akcja obrazu rozgrywa się w ciągu 24 godzin od świtu do świtu dnia następnego. Scenariusz jest oparty na prawdziwej historii.

„- Fabuła filmu jest oparta na przypadkowym spotkaniu dwójki młodych ludzi. Jest zapisem emocji powstałych w ciągu jednego dnia znajomości, ukazaniem tego, jak wiele może zmienić w czyimś życiu doba i jak bardzo losy innych ludzi wpływają na nasze zachowania i sposób myślenia” - wyjaśnia Grzegorz Pacek.

d3eb2iv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eb2iv