Trwa ładowanie...
d2o0d8k

Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Najnowsze informacje
3.5
(31 głosów)
Oceń:
2
d2o0d8k

W filmie "Dziewczyna w czerwonej pelerynie" Amanda Seyfried gra Valerie, piękną młodą kobietę rozdartą między uczuciem do jednego mężczyzny a powinnością wobec drugiego. Jest zakochana w ponurym wyrzutku Peterze (Shiloh Fernandez), lecz rodzice zaaranżowali jej małżeństwo z zamożnym Henrym (Max Irons). Nie chcąc zgodzić się na rozłąkę, Valerie i Peter planują wspólną ucieczkę.

Dowiadują się jednak, że starsza siostra Valerie została zabita przez wilkołaka grasującego w mrocznym lesie otaczającym wioskę. Od wielu lat między ludźmi a bestią panował niepewny rozejm: mieszkańcy co miesiąc składali potworowi w ofierze zwierzęta. Jednak pod wpływem krwistoczerwonego księżyca wilkołak łamie zasady i odbiera życie istocie ludzkiej. Żądni zemsty mieszkańcy wzywają znanego łowcę wilkołaków, Ojca Solomona (Gary Oldman), na pomoc w zabiciu bestii.

Tymczasem przybycie Solomona przynosi nieoczekiwane konsekwencje: myśliwy ostrzega, że wilkiem, który za dnia przyjmuje ludzką postać, może być każdy z mieszkańców wioski.

Liczba ofiar rośnie w miarę przybywania księżyca, a Valerie zaczyna podejrzewać, że wilkołakiem może być ktoś, kogo kocha. Podczas gdy w mieścinie szerzy się panika, dziewczyna odkrywa, że z bestią łączy ją niezwykła więź, która nieubłaganie pcha ich ku sobie. Tym samym staje się podejrzaną i przynętą.

Dziewczyna w czerwonej pelerynie
Tytuł oryginalny

Red Riding Hood

Gatunek

fantasy, horror, romans, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o0d8k
d2o0d8k
d2o0d8k