Trwa ładowanie...
d1qwcmi

Dziewczynka w trampkach

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1qwcmi

"Dziewczynka w trampkach" (oryg. Wadjda) to niemiecko-saudyjski film dramatyczny z 2012 roku. To fabularny debiut Saudyjki Haify al-Mansour, pierwszej kobiety-reżyserki w Arabii Saudyjskiej. Za produkcję odpowiadają Gerhard Meixner oraz Roman Paul, zaś muzykę skomponował Max Richter.

"Dziewczynka w trampkach" to niezwykła, poruszająca, ale i zabawna historia 10-letniej Wadjdy – buntowniczki w trampkach – która w kraju męskiej dominacji, gdzie reguły narzuca hidżab, postanawia walczyć o swoje marzenia.

Wadjda ma 10 lat i mieszka w Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze - ma to jakoby zagrażać ich cnotliwości. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Waad Mohammed jako Wadjda, Reem Abdullah – Matka, Abdullrahman Al Gohani – Abdullah, Ahd Ahd - Pani Hussa, Sultan Al Assaf – Ojciec, Dana Abdullilah – Salma, Rehab Ahmed – Noura, Rafa Al Sanea – Fatima, Mohammed Albahry – Pracownik, Mariam Alghamdi – Babcia.

Dziewczynka w trampkach
Tytuł oryginalny

Wadjda

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.06.2013

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qwcmi
d1qwcmi
d1qwcmi