Trwa ładowanie...
emmanuelle seigner

Emmanuelle Seigner i Roman Polański w łódzkiej "Filmówce"

Share
Emmanuelle Seigner i Roman Polański w łódzkiej "Filmówce"
d2dokpq

*Emmanuelle Seigner i Roman Polański pojawią się na łódzkim Targowa Street Film & Music Festival, który odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Na imprezie zabraknie natomiast Lalo Schifrina.*

79-letni kompozytor muzyki filmowej poinformował organizatorów, że z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia musi odwołać koncert w Łodzi.

Emmanuelle Seigner to francuska aktorka, a prywatnie żona Romana Polańskiego. Jako wokalistka zadebiutowała w roku 2006 wraz z rockowym zespołem Ultra Orange. W 2010 wydała solową płytę "Dingue", na której znalazł się m.in. duet z Iggy Popem oraz mężem Romanem Polańskim. 6 lipca Francuzka wystąpi na dziedzińcu łódzkiej "Filmówki". Będzie to również wyjątkowa chwila dla Romana Polańskiego, najwybitniejszego absolwenta łódzkiej szkoły filmowej, który zadeklarował uczestnictwo w koncercie żony - Seigner zaśpiewa w miejscu, gdzie stawiał pierwsze kroki jako reżyser. To właśnie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej powstała legendarna etiuda dyplomowa późniejszego zdobywcy wszystkich najważniejszych światowych nagród filmowych - "Dwaj ludzie z szafą".

d2dokpq

Inauguracja imprezy to nie jedyny moment, kiedy będzie można spotkać małżeństwo razem. Polański weźmie udział w jednym z otwartych spotkań Festiwalu - Lekcji Kina z Mistrzami, także Seigner w tym samym dniu spotka się z miłośnikami jej talentu muzycznego i aktorskiego.
W dniach 7-8 lipca muzyczna część festiwalu przeniesie się na zamkniętą dla ruchu ulicę Targową. Zagrają: Asian Dub Foundation, Apollo 440, Che Sudaka, Łąki Łan, H-Blockx i Dubioza Kolektiv, supportowane przez The Washing Machine i Magister Ninja. Szczegółowy program części filmowej zostanie ogłoszony niebawem.

Karnety i bilety na wszystkie koncerty dostępne są w TicketPro. Część filmowa - w tym spotkanie z Polańskim , Seigner i innymi gośćmi jest bezpłatna.

Więcej informacji o Festiwalu na oficjalnej stronie festiwalu oraz na profilu Facebooka.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2dokpq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dokpq
d2dokpq