Trwa ładowanie...
d2hvzaa

EnergaCAMERIMAGE: Robert Richardson i Quentin Tarantino z Nagrodą dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser

W trakcie oficjalnej gali zamknięcia, która odbędzie się 16 listopada, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych uhonoruje trzykrotnego laureata Oscara autora zdjęć Roberta Richardsona oraz reżysera, Quentina Tarantino Nagrodą dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Richardson i Quentin Tarantino odbiorą w Toruniu Nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser
Robert Richardson i Quentin Tarantino odbiorą w Toruniu Nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser (Materiały prasowe)
d2hvzaa

Obaj twórcy odbiorą nagrodę osobiście w Toruniu i przedstawią festiwalowej publiczności swój piąty wspólny projekt, "Pewnego razu... w Hollywood".

Dzięki swojej ogromnej wyobraźni i mistrzostwu prowadzenia wielowątkowych narracji, Quentin Tarantino stał się jednym z najbardziej uznanych twórców filmowych swojego pokolenia. Dziewięć jego filmów – "Wściekłe psy", "Pulp Fiction", "Jackie Brown", "Kill Bill" oraz "Kill Bill 2", "Death Proof", "Bękarty wojny", "Django", "Nienawistna ósemka" i "Pewnego razu... w Hollywood" – było łącznie nominowanych do 24 Oscarów, zdobywając pięć, w tym dwa za scenariusze Tarantino do "Pulp Fiction" i "Django". Za "Pulp Fiction" został również uhonorowany Złotą Palmą w Cannes.

Materiały prasowe

Robert Richardson wyrobił sobie reputację ambitnymi, wymagającymi emocjonalnie filmami osadzonymi w gnębionym traumatycznymi konfliktami Salwadorze (Salwador), rozdartym wojną Wietnamie (Pluton) czy w samym sercu betonowo-elektronicznej dżungli Wall Street (Wall Street). Przez kolejne dekady nakręcił między innymi JFK, Pomiędzy niebem a ziemią, "Kasyno", "Aviator", "Wyspa tajemnic", "Hugo i jego wynalazek", oraz stał się mistrzem światła, cienia i kadrowania, a nakręcone przez niego projekty odmieniły sposób, w jaki oglądamy dziś filmy.

Materiały prasowe

Komentując przyznanie nagrody, Marek Żydowicz, dyrektor Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, powiedział: “Duet ten zachwycił dylogią "Kill Bill", stworzył alternatywną wersję II wojny światowej w "Bękartach wojny", dokonał dekonstrukcji amerykańskich mitów w "Django", ukazał na taśmie 70mm piękno westernu w Nienawistnej ósemce. Z kolei "Pewnego razu... w Hollywood" to poruszająca do żywego i jednocześnie podnosząca na duchu opowieść o Los Angeles na przełomie dwóch epok. Robert Richardson i Quentin Tarantino opowiadają ciekawe, wizualnie imponujące historie, które służą za przypomnienie, dlaczego wielu z nas zakochało się w kinie. Przyznajemy im tę nagrodę z ogromną przyjemnością".

Zobacz też: EnergaCAMERIMAGE: Richard Gere odbierze Specjalną Nagrodę Camerimage dla Aktora!

d2hvzaa

Podziel się opinią

Share

d2hvzaa

d2hvzaa