Trwa ładowanie...

Ewa Sałacka nie żyje

Share
Ewa Sałacka nie żyje
d4ekj4c

Znana aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna Ewa Sałacka nie żyje.

Ewa Sałacka zmarła w niedzielę, 23 lipca, wieczorem. Powodem śmierci była reakcja alergiczna na użądlenie osy (wstrząs anafilaktyczny) - powiedział mąż aktorki.

Aktorka urodziła się w 1957 roku w Warszawie. Jej matką była reżyser Barbara Sałacka. Łódzką "filmówkę" na wydziela aktorskim ukończyła w 1981 roku. Przez kolejne dwa lata występowała w wiedeńskim Volkstheater, a następnie (1983-1984) gościnnie w teatrze w Radomiu. W latach 90., poza karierą aktorską, zajęła się publicystyką filmową w radiu i telewizji.

d4ekj4c

PRZYPOMINAMY FILMOWE KREACJE EWY SAŁACKIEJPRZYPOMINAMY FILMOWE KREACJE EWY SAŁACKIEJ 49-letnia aktorka zagrała, między innymi, pierwszoplanową rolę kobiecą w dramacie wojennym "Tragarz puchu". Zagrała też wiele ról drugoplanowych m.in. w komediach "Och, Karol", "Sztuka kochania" i "Fuks" oraz w dramacie "Femina". Ostatnio widzowie mogli ją zapamiętać z ról w serialach "Pierwsza miłość", "Dziki" i "Klasa na obcasach".

Pogrzeb Ewy Sałackiej odbędzie się 1 sierpnia na warszawskich Powązkach. Poprzedzi go nabożeństwo w kościele św. Karola Boromeusza.

d4ekj4c

Podziel się opinią

Share
d4ekj4c
d4ekj4c