Trwa ładowanie...
d1eenbg
Aktualności

Festiwal Camerimage zagrożony?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Camerimage zagrożony?
d1eenbg

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Camerimage” chce opuścić Łódź. Organizatorzy tej prestiżowej imprezy zachęcają miasta zainteresowane przejęciem w przyszłym roku tego wydarzenia do składania ofert. Mają to być wspólnie propozycje magistratów i Urzędów Marszałkowskich.

Szef festiwalu Marek Żydowicz nie chce rozmawiać o powodach swojej decyzji. Zaskoczenia nie ukrywa za to rzecznik prezydenta Łodzi Kajus Augustyniak. Ma jednak nadzieję, że uda się znaleźć porozumienie z szefem festiwalu, tak by "Camerimage" nadal odbywał się w Łodzi.

Groźba wyprowadzki „Camerimage” z Łodzi zaskoczyła także Urząd Marszałkowski, który razem z łódzkim magistratem dofinansowuje te imprezę. Obie instytucje przeznaczyły w tym roku na ten cel 850 tysięcy złotych. Za decyzją o przenosinach „Camerimage” mogą stać problemy z budową centrum festiwalowego. Z tego powodu pod koniec ubiegłego roku szef imprezy zawiesił nawet na pewien czas organizację tego wydarzenia.

Międzynarodowy festiwal „Plus Camerimage” gości w Łodzi od 2000 roku. Wcześniej ta impreza, poświęcona autorom zdjęć filmowych, odbywała się w Toruniu.

d1eenbg

Podziel się opinią

Share

d1eenbg

d1eenbg