Trwa ładowanie...
Aktualności

Festiwal Filmów Optymistycznych w Rzeszowie

Share
Festiwal Filmów Optymistycznych w Rzeszowie
d2gv431

7. Multimedia Happy End - Festiwal Filmów Optymistycznych potrwa od 19 do 24 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Organizatorem jest firma Multimedia Polska.

Organizatorzy chwalą się, że to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy są kwalifikowane na podstawie zawartego w nich optymizmu.

Przez pięć dni festiwalu będzie można obejrzeć 44 filmy - fabularne, dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne.

d2gv431

Festiwalowi towarzyszą otwarte warsztaty filmowe - poprowadzi je Piotr Matwiejczyk. Przez trzy dni uczestnicy napiszą scenariusz, zrealizują zdjęcia i zmontują film, który zostanie zaprezentowany 24 października, podczas finału Festiwalu. (karta zgłoszenia dostępna na oficjalnej stronie festiwalu w zakładce imprezy).

Widzowie festiwalu będą mogli również zobaczyć pokonkursową wystawę Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Foto Odlot". Festiwal rozpocznie pokaz specjalny z cyklu MultimediaOFF. 20 października zostaną zaprezentowane trzy filmy, które powstały przy wsparciu finansowym m.in. Multimedia Polska i zostały nagrodzone lub wyróżnione w Konkursie Kina Niezależnego na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Będą to: „Konsumenci" Huberta Gotkowskiego, „8 w poziomie" Grzegorza Lipca i „Czarny" Dominika Matwiejczyka.

Od 21 do 24 października potrwają projekcje konkursowe, po pokazach - spotkania z twórcami. Werdykt należy do publiczności, która w plebiscycie wybierze najbardziej optymistyczne filmy. Nowością są nagrody specjalne dla najlepszej reżyserki i najbardziej optymistycznej bohaterki. Zostaną one przyznane przez nowy projekt Multimedia Polska, multimedialnapolka.pl, który powstał z myślą o nowoczesnych kobietach.

Przyznana zostanie również nagroda specjalna dla optymistycznego filmu krótkometrażowego ufundowana przez serwis szorty.pl.

d2gv431

Podczas gali zakończenia festiwalu zostaną również wręczone nagrody 5. Telewizyjnego Festiwalu Filmowego Kręci się... Grand Prix - kamera cyfrowa ufundowana przez Multimedia Polska oraz nagrody dla najlepszego dokumentu i najlepszej fabuły, które ufundowała Wytwórnia filmowa Muflon Pictures Piotra Matwiejczyka.

Na wszystkie projekcje oraz imprezy towarzyszące wstęp jest wolny. Szczegółowy program na stronie: www.multimediaoff.pl oraz na oficjalnej stronie festiwalu: www.happyend.exdart.com.pl

d2gv431

Podziel się opinią

Share
d2gv431
d2gv431