Trwa ładowanie...
d3jxg15

Festiwal Grand OFF, święto kina niezależnego. Sprawdź szczegóły

Światowe Nagrody Filmów Niezależnych Grand OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. 11. edycja Festiwalu Grand OFF odbędzie się od 27 Listopada do 4 Grudnia w Warszawie.
Share
Festiwal Grand OFF
Festiwal Grand OFFŹródło: Materiały prasowe
d3jxg15

Festiwal Grand OFF można bez obaw nazwać najważniejszym wydarzeniem w Polsce oraz jedną z największych inicjatyw promujących zjawisko kina niezależnego. Dekadę historii w kronice Grand OFF powiększy 11 edycja konkursu, na której wręczone zostaną zwycięzcom statuetki w 11 kategoriach. Uroczysta Gala jest wyczekiwanym przez pasjonatów kina niezależnego świętem, a także wyjątkowym pretekstem do obejrzenia filmowych dzieł z najdalszych stron świata.

Oficjalne otwarcie nominacji oraz wręczenie prestiżowych statuetek odbędzie się 2 grudnia w Warszawie. Uroczystą kulminację poprzedzą w dniach 27 listopada - 02 grudnia pokazy filmowe wyświetlane w godzinach 17-20 w auli Akademii Sztuk Pięknych mieszczącej się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39. Serdecznie zapraszamy- WSTĘP WOLNY!

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Poza pokazami w kinie odbędą się również dostępne wszystkim towarzyszące wystawy o tematyce filmowej. Wystawy będzie można obejrzeć na 2 piętrze budynku Akademii Sztuk Pięknych oraz jej przestronnym dziedzińcu. Szczegółowe informacje o wydarzeniach można śledzić na fanpage Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

d3jxg15

Filmy pretendujące do statuetek Grand OFF wybierane są przez 87 osobową, wielonarodową Kapitułę. Trud jest niebagatelny, ponieważ preselekcji poddano w tym roku aż 3909 filmów, które kolejny krok weryfikacji ograniczył do 428 przekazanych Komisji Nominacyjnej dzieł. Fachową oceną wytypowała 57 filmów w 11 kategoriach- najlepszy scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, dla najlepsza aktorka i aktora, fabuła, film dokumentalny, animacja i najlepszy film Polski. Owoc tego przedsięwzięcia będziemy mogli podziwiać w blisko stu rozsianych po całej Polsce kinach i ośrodkach kultury.

Sprawdź, co #dziejesiewkulturze:

d3jxg15

Podziel się opinią

Share
d3jxg15
d3jxg15