Trwa ładowanie...
d2gecll
Aktualności

Film Polaka wyróżniony na festiwalu w Sao Paulo

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film Polaka wyróżniony na festiwalu w Sao Paulo
d2gecll

Obraz "Carmo", wyprodukowany przez krakowską firmę Gremi Grzegorza Hajdarowicza, otrzymał nagrodę publiczności dla najlepszego filmu brazylijskiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mostra w Sao Paulo - informuje "Dziennik Polski".

To kolejny sukces niezależnej produkcji polsko-brazylijsko-hiszpańskiej. Światowa premiera filmu odbyła się w Krakowie. Gazeta przypomina, że na tegorocznym festiwalu filmowym Sundance w USA, największej imprezie kina niezależnego, obraz został wybrany do konkursu głównego.

Festiwal Mostra uznaje się z jedno z najważniejszych wydarzeń kinowych Ameryki Południowej; jest najstarszym brazylijskim festiwalem. Podczas jego 33. edycji zaprezentowano ponad 400 filmów z całego świata.

d2gecll

- Nagroda publiczności jest dla mnie najważniejsza - powiedział "Dziennikowi Polskiemu" Grzegorz Hajdarowicz, który w dorobku ma już podobne wyróżnienie za film "City Island" z Andym Garcią. - Jury festiwali zwykle ulega rozmaitym trendom i wpływom, natomiast publiczność głosuje spontanicznie. Mam nadzieję, że ta nagroda pomoże "Carmo" zaistnieć w brazylijskich kinach. Premierę zaplanowaliśmy tam na wiosnę. W Polsce film można zobaczyć na DVD.

d2gecll

Podziel się opinią

Share
d2gecll
d2gecll