Trwa ładowanie...
27-06-2012 17:19

Filmowo-teatralne poranki dla najmłodszych w kinie Praha

Filmowo-teatralne poranki dla najmłodszych w kinie Praha
d4fuj1b
d4fuj1b

W okresie wakacyjnym kino Praha zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wakacyjne poranki filmowo-teatralne odbywające w ramach nowego cyklu Praski Klub Rodzica.

Przypominając dawne tradycje, kino Praha w ramach poranków zaprasza na teatrzyk, zabawy oraz projekcje najbardziej znanych i lubianych bajek polskich i zagranicznych. Od 1 lipca do 2 września - w każdą niedzielę o godzinie 10.30.

W lipcu i sierpniu wystąpi Teatrzyk Raz-dwa-trzy, który prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych.

Poranki startują już 1 lipca spektaklem lalkowo–muzycznym „Zając i Małgorzatka”.

d4fuj1b

W teatrzyku wystąpi miła Małgorzatka, która ma duży kłopot. Chciałaby pięknie tańczyć ale plączą się jej nóżki. Kto pomoże Małgorzatce? Kto nauczy ją skocznie podrygiwać i pląsać?

Po wspólnej zabawie odbędą się projekcje bajek z cyklu: SIMSALA GRIMM, Przygody Misia Beniamina i Weterynarz Fred.

Program na pozostałe niedziele lipca:

8 lipca - Królewna Makówka (spektakl lalkowy z dźwiękami) Kto uratuje Królewnę Makówkę przed stadem głodnych wróbli i zostanie jej mężem?

d4fuj1b

Projekcje bajek.

15 lipca - Kozia chałupka - (spektakl lalkowo-muzyczny) Wspólnie wybierzemy się na skraj lasu i zajrzymy do koziej chałupki, w której mała kózka Bebe czeka na swoją mamusię. Oj, ktoś puka! Kto to? Czy Bebe otworzy drzwi?

Projekcje bajek.

22 lipca - O Zajączku Szaraczku i Psie Burku (opowieść z formą teatralną)

Teatrzyk Raz-dwa-trzyk zaprasza na opowieść o tym, jak to Zajączek Szaraczek wywiódł w pole Psa Burka. Pies Burek wyruszył tropić zająca. Ale jak tu gonić zająca, kiedy nie wiadomo, jak on wygląda? Razem z Burkiem dowiemy się jak poznać kto zając, a kto nie. Czy uda nam się go wytropić?

d4fuj1b

Projekcje bajek.

29 lipca - O krasnalku i kolorowych kulkach (spektakl lalkowo - muzyczny)

Ponieważ w żadnym teatrzyku nie może zabraknąć krasnoludków więc tym razem zaprosiliśmy Krasnalka prosto z lasu. Nasz gość znalazł na łące kosz z kolorowymi kulami. Czy to jabłka, a może jajka? Kto zgadnie?

Projekcje bajek.

Scenariusze spektakli i zabaw oraz projekcje filmów zostały dostosowane do umiejętności fizycznych i intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Koszt biletu wynosi 15 zł.
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26, Warszawa, Tel. (22) 343 03 10

d4fuj1b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fuj1b