Trwa ładowanie...

Filmowych emocji aż po brzegi. Trwa 17. BNP Paribas Dwa Brzegi

Trwa Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi. Jednym z najbardziej obleganych seansów na Zamku w Kazimierzu Dolnym był film "Miało cię nie być" w reżyserii Kuby Michalczuka, w którym Borys Szyc wystąpił ze swoją córką Sonią. Na 17. BNP Paribas Dwa Brzegi przyjechała kostiumografka Kasia Walicka-Maimone oraz reżyser filmów dokumentalnych Paweł Łoziński.

Artykuł sponsorowany przezStowarzyszenie Dwa Brzegi
 Źródło: materiały partnera, fot: magda boruch
dm1nbg5
dm1nbg5

Borys Szyc i Sonia Szyc na BNP Paribas Dwa Brzegi

Borys Szyc i Sonia Szyc przyjechali do Kazimierza Dolnego, gdzie wzięli udział w pokazie filmu "Miało cię nie być" i spotkaniu z Grażyną Torbicką, dyrektorką artystyczną BNP Paribas Dwa Brzegi. Film Jakuba Michalczuka oparty na scenariuszu Kasi Sarnowskiej to odważny projekt, którego brakowało w polskim kinie. Widzowie mieli okazję posłuchać o powstawaniu filmu, współpracy ojca i córki i refleksjach dotyczących tematu filmu. "Praca nad filmem okazała się cudownym spotkaniem na wielu poziomach. Zrozumiałem, że nie trzeba mieć na wszytko odpowiedzi ani być mistrzem świata, bo potrzeba perfekcjonizmu potrafi przynieść tylko cierpienie. Myślę, że żyjemy w czasach, w których młodzi potrzebują od nas wsparcia i obecności" – mówił Borys Szyc dziennikowi "Głos Dwubrzeża".

Jak się współpracuje z Wesem Andersonem i Stevenem Spielbergiem?

Wyjątkową gościnią BNP Paribas Dwa Brzegi była kostiumografka Kasia Walicka-Maimone, która współpracowała m.in. z Wesem Andersonem i Stevenem Spielbergiem. Twórczyni kostiumów do filmów takich jak "Most Szpiegów", "Kochankowie z księżyca", czy "Pakt z diabłem", podzieliła się z widzami historiami i anegdotkami prosto z amerykańskich planów zdjęciowych. O szukaniu wspólnego języka wizualnego, podobnej energii i docieraniu się z reżyserem, opowiadała z uśmiechem na twarzy. "Praca kostiumografa jest niezwykle ciężka" - dodaje, jednak z jej słów i ekspresji daje się wyczuć, że projektowanie kostiumów to jej wielka pasja.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Rozmowa, która łączy – retrospektywa Pawła Łozińskiego

Bohaterem tegorocznej retrospektywy jest Paweł Łoziński, który mówi, że robi filmy głównie z ciekawości drugiego człowieka, co stało się wyjątkową okazją do porozmawiania o nas, o tym jacy jesteśmy podczas Lekcji Kina. Spowiedzi Twórcy Filmowego. Szczególnie widoczne jest to w jego ostatnim "Filmie balkonowym", ale na 17. BNP Paribas Dwa Brzegi można obejrzeć m.in. "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham", "Pani z Ukrainy", "Ojciec i syn", "Chemia", "Miejsce urodzenia".

dm1nbg5

17. BNP Paribas Dwa Brzegi potrwa w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą do 6 sierpnia. Program pokazów filmowych i wydarzeń dostępny na www.dwabrzegi.pl

Artykuł sponsorowany przez Stowarzyszenie Dwa Brzegi
dm1nbg5
dm1nbg5