Trwa ładowanie...

'Forrest Gump' źródłem najlepszych cytatów

Share
'Forrest Gump' źródłem najlepszych cytatów
d3rz9lf

Kwestia z obrazu "Forrest Gump", "Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi", została wybrana najlepszym cytatem wszechczasów.

Ranking przeprowadził serwis Yahoo! Movies. Słowa postaci odtwarzanej przez Toma Hanksa w obrazie z 1994 roku zdobyły 19 procent głosów, wyprzedzając o 4 procent słynną kwestię Arnolda Schwarzeneggera z "Terminatora", "Wrócę tu".

- "Forrest Gump" porywa widzów wszystkich pokoleń i jest wprost naładowany aforyzmami - zauważyła Jayne Cherrington z brytyjskiego oddziału Yahoo! Movies.

d3rz9lf

Na pozycji trzeciej uplasował się zwrot "Niech Moc będzie z Tobą", wypowiadana przez Obi-Wan Kenobi'ego w serii "Gwiezdne wojny". Cytat zdobył 13 procent głosów, wygrywając z kwestią Rhetta Butlera z "Przeminęło z wiatrem", "Szczerze mówiąc, moja droga, nic mnie to nie obchodzi".

Najgorzej ocenione zostały cytaty z "Titanica" ("Jestem panem świata") oraz "Casablanki" ("Sądzę, że to jest początek wspaniałej przyjaźni"), na które głosowało po dwa procent użytkowników.

d3rz9lf

Podziel się opinią

Share
d3rz9lf
d3rz9lf