Trwa ładowanie...
02-02-2006 12:05

Gerard Depardieu z wizytą u Juszczenki

Gerard Depardieu z wizytą u Juszczenki
dkh2ry0
dkh2ry0

Znany francuski aktor Gerard Depardieu, który ma zagrać główną rolę we francusko-ukraińskim filmie "Taras Bulba", przyjechał do Kijowa i gościł u pary prezydenckiej w jej wiejskiej rezydencji - podała ukraińska telewizja "1+1".

Depardieu, który przybył do Kijowa we wtorek wieczorem, obejrzał w domu państwa Juszczenko kolekcję ukraińskich przedmiotów zabytkowych. Na pamiątkę dostał wyszywaną koszulę, w której wkroczył do studia telewizji.

Powiedział, że nie stracił zainteresowania ukraińskimi winnicami na Krymie i na Zakarpaciu i że na Ukrainę przyjechał w towarzystwie producentów. Depardieu ma własne winnice.

W maju ubiegłego roku Depardieu na zaproszenie Juszczenki odwiedził Krym. Interesowała go, jak piszą rosyjskie i ukraińskie źródła, możliwość produkcji "międzynarodowego wina" z wykorzystaniem krymskich winogron i francuskich technologii.

Prezydent Ukrainy zapewniał, że przejmuje patronat nad projektem filmowym "Taras Bulba", w którego realizacji, jak powiedział, mają brać udział i ukraińscy i polscy filmowcy.
(fot. AFP)

dkh2ry0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkh2ry0