WP
WP

Gogol. Viy - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gogol. Viy" to nieszablonowe połączenie filmu fantasy i horroru Youtube.com - stopklatki
Podziel się

"Gogol. Viy" to rosyjskie połączenie filmu fantasy i horroru w reżyerii Egora Baranova. To drugi film z serii. Pierwszym był "Gogol. Nachalo" (2017). Powstała również trzecia część "Gogol. Straschnaya mest" (2018).

Gogol. Viy – opis fabuły

Film fantasy "Gogol. Viy" to kontynuacja przygód Mikołaja Gogola, młodego sprzedawcy, którego przerażającego wizje są zapowiedzią morderstw.

W Dikańce znika kolejna dziewczyna, a poszukiwania nie przynoszą efektu. Ludzie najbardziej obawiają się Basavryuka, który podobno jest łowcą dusz. Miejscowy duchowny ostrzega Gogola, by trzymał się z daleka od niebezpiecznego łowcy. Mężczyzna będąc jednak w jego pobliżu zauważa, że łowca w notesie zapisał imię zaginionej dziewczyny. Zaczyna go podejrzewać o związek z tajemniczymi zniknięciami. Jest to jednak dopiero początek jego przygód w Dikańce.

WP

Co czeka jeszcze na młodego Gogola?

Gogol. Viy – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Gogol. Viy" jest Egor Baranov, który stanął za kamerą nie tylko "Gogola. Nachalo", ale również obrazów takich jak: "Solovey-Razboynik" (2012), "Samoubiytsy" (2012) czy "Sarancha" (2014);
  • Film "Gogol. Viy" tak jak pozostałe filmy z serii jest luźno oparty na opowiadaniach Mikołaja Gogola "Wieczory na chutorze w pobliżu Dikańki".

Polecamy również: Najlepsze filmy rosyjskie 2018

WP
Tytuł oryginalny

Gogol. Viy

Gatunek

Horror, Fantasy

Kraj produkcji

Rosja

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

05.04.2018

Czas trwania

100 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP
WP