Trwa ładowanie...
07-03-2006 11:51

Gorillaz ożywi chińską legendę

Gorillaz ożywi chińską legendę
d1op2rs
d1op2rs

Twórcy animowanej kapeli Gorillaz, Damon Albarn i Jamie Hewlett, włączą się w pracę nad operową produkcją bazującą na popularnym telewizyjnym show z lat 70. - "Monkey".

Albarn i Hewlett w dzieciństwie byli gorącymi fanami show "Monkey". Teraz połączyli siły z akrobatami, znawcami sztuk walki z Shaolin i śpiewakami z Peking Opera w celu stworzenia świeżej interpretacji chińskiej legendy. "Monkey: Journey to the West" zostanie bowiem oparty na starożytnej opowieści buddyjskiej, która zainspirowała również telewizyjny show. Na czele przedsięwzięcia stanie chiński reżyser teatralny Chen Shi-Zheng, który jest również autorem scenariusza. Produkcją zajmą się Manchester International Festival, Theatre du Chatelet Paris and Berliner Staatsoper den Linden.

Show, którego budżet ustalono na 1,7 miliona dolarów, będzie mieć premierę w 2007 roku na inauguracji Manchester International Festival.

"Gorillaz" wydali drugą w dorobku płytę "Demon Days" w maju 2005 roku. 3 kwietnia do sklepów trafi CD i DVD zatytułowane "Demon Days Live - At Manchester Opera House" dokumentujące występy zespołu, które odbyły się w Manchesterze między 1 a 5 listopada 2005 roku.

d1op2rs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1op2rs