Trwa ładowanie...
d3aeac5
Aktualności

Grażyna Torbicka Dyrektorem Artystycznym ‘Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI’.

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grażyna Torbicka Dyrektorem Artystycznym ‘Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI’.
(TVP)
d3aeac5

Festiwal w Kazimierzu Dolnym i Janowcu pod nową nazwą ‘Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI’ potrwa od 4 do 11 sierpnia. Dyrektorem Artystycznym została Grażyna Torbicka. Dla widzów TVP2 przygotowane są specjalne relacje z Festiwalu.

Jak podkreśla Grażyna Torbicka: ‘Główną myślą Festiwalu Filmu i Sztuki jest podkreślenie łączności kina artystycznego z literaturą, plastyką i muzyką. Jego celem jest przede wszystkim pokazanie jak wiele dziedzin sztuki składa się na sztukę filmową, z jak wielu sztuk film czerpie swoją siłę’.

Podczas ‘Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI’ dla miłośników filmu czeka wiele atrakcji. Już pierwszego dnia odbędzie się niepowtarzalny koncert autora muzyki do filmów ‘Brokeback Montain’ oraz ‘Babel. Gustavo Santaolalla przyjeżdża wraz ze swym znakomitym zespołem ‘Bajofondo Tango Club’.

d3aeac5

Kazimierz i Janowiec będą w tym czasie miejscem dyskusji i konferencji prasowych z udziałem specjalnych gości Festiwalu, w tym: Dr Felice Laudadio – Dyrektora Festiwali Filmowych w Wenecji, Taorminie, Petera Fudakowskiego – producenta, zdobywcy Oskara za film ‘Tsotsi’.

Lekcje kina poprowadzą: Rob Rafelson, Wiesław Saniewski, Andrzej Titkow.
br> Podczas DWÓCH BRZEGÓW będzie się również można spotkać z: prof. Markiem Hendrykowskim, Jerzym Skolimowskim, Andrzejem Barańskim, Jackiem Bławwutem.

Na Zamku w Kazimierzu, oraz na dziedzińcu Zamku w Janowcu odbywać się będą projekcje w cyklu ‘Kocham Kino’. 7 sierpnia zostanie zaprezentowany film ‘Goodbye Lenin’. Tego samego wieczoru, na antenie TVP2 w wieczorze filmowym ‘Kocham Kino’, widzowie Dwójki obejrzą ten sam film poprzedzony występem ‘na żywo’ z Kazimierza.

Przewodnikiem po festiwalowych wydarzeniach będzie Grażyna Torbicka, którą zobaczymy na antenie TVP2, w specjalnych relacjach z Kazimierza Dolnego.

d3aeac5

Podziel się opinią

Share
d3aeac5
d3aeac5