Trwa ładowanie...

Greta Gerwig zastąpi Maggie Gyllenhaal w off-broadwayowskej produkcji

Share
Greta Gerwig zastąpi Maggie Gyllenhaal w off-broadwayowskej produkcji
d2uwynk

Greta Gerwig zagra główną rolę w sztuce "The Village Bike" w Lucille Lortel Theatre w Nowym Jorku.

"The Village Bike" autorstwa Penelope Skinner była po raz pierwszy wystawiona w Royal Court Theatre w Londynie w 2011 roku. Bohaterką sztuki jest spodziewająca się dziecka Becky, która właśnie przeniosła się z mężem na wieś. John bardziej niż żoną interesuje się ratowaniem środowiska i czytaniem książek o noworodkach, dlatego wszystkie próby, którego podejmuje Becky w celu przyciągnięcia jego uwagi, kończą się klapą. Bohaterka zaczyna flirtować z hydraulikiem i robi wszystko, aby pomimo ciąży, wciąż być atrakcyjną kobietą. Becky kupuje też używany rower od lokalnego dziwaka Olivera, z którym nawiązuje romans.

Początkowo na deskach off-broadwayowskiego teatru miała stanąć Maggie Gyllenhaal, jednak zrezygnowała z projektu z powodu konfliktu terminów. W sfrustrowaną bohaterkę "The Village Bike" wcieli się gwiazda amerykańskiego kina niezależnego Greta Gerwig. Premiera sztuki odbędzie się 10 czerwca. Reżyserem spektaklu jest Sam Gold.

Gretę Gerwig mogliśmy ostatnio podziwiać w filmach "Frances Ha" i "Zakochani w Rzymie". Aktorka pracuje obecnie na planie "How I Met Your Dad", czyli spin-offu przeboju "Jak poznałem waszą matkę". Amerykanka gra główną rolę oraz jest jednym z producentów serialu.

d2uwynk

Podziel się opinią

Share
d2uwynk
d2uwynk