Trwa ładowanie...
06-02-2016 05:04

''Gwiezdne wojny'' zarobiły dwa miliardy dolarów

''Gwiezdne wojny'' zarobiły dwa miliardy dolarów
d39a1ap
d39a1ap

Wpływy z dystrybucji filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" przekroczyły właśnie dwa miliardy dolarów.

Do tej pory pokonanie tej granicy udało się tylko "Avatarowi" (kinowa dystrybucja produkcji przyniosła 2,78 miliarda dolarów) oraz "Titanikowi" (2,19 miliarda dolarów).

"Przebudzenie mocy" jest ciągle obecne w kinach, można się więc spodziewać, że wpływy będą jeszcze większe. Tym bardziej, że na tę chwilę film wyprzedził już "Avatara" w amerykańskim box office o około 140 milionów dolarów.

d39a1ap

Produkcja pobiła już wiele innych rekordów, w tym weekendu otwarcia (528,9 miliona dolarów wpływów w światowym box office), największych wpływów z pokazów przedpremierowych (57 milionów dolarów), najwyższych wpływów w dniu premiery w USA (119,1 miliona dolarów), największych wpływów z drugiego i trzeciego weekendu w USA (odpowiednio: 149,2 i 90,2 miliona dolarów), najszybszej drogi do miliarda dolarów w światowym box office (zajęło to produkcji zaledwie 12 dni).

Przypomnijmy, że w filmie do swoich ról wrócili Mark Hamill, Harrison Ford i Carrie Fisher, a także Anthony Daniels, Peter Mayhew, Kenny Baker oraz Warwick Davis. Ponadto na ekranie pojawiają się Oscar Isaac, John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Domhnall Gleeson, Lupita Nyong'o, Gwendoline Christie, Crystal Clarke, Pip Anders i Max von Sydow.

d39a1ap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39a1ap