Trwa ładowanie...
d3735f8

Hasta la vista

Najnowsze informacje
3.1
(17 głosów)
Oceń:
1
d3735f8

„Hasta la Vista!” to belgijski komediodramat z 2011 roku w reżyserii Geoffrey’a Enthovena. Scenariusz napisał Pierre De Clercq, zaś muzykę skomponowali Meuris i Papermouth. Za produkcję odpowiadają Mariano Vanhoof i Asta Philpot.

Josef, Lars i Phillip uwielbiają wino i kobiety, a ich największym marzeniem jest utrata dziewictwa. Pewnego razu postanawiają, że wybiorą się w szaloną podróż z Belgii do Hiszpanii, by w tamtejszym domu uciech spełnić swoje seksualne fantazje. I nic ich nie powstrzyma. Nawet to, że są niepełnosprawni – jeden niewidomy, drugi przykuty do wózka, a trzeci całkowicie sparaliżowany. Komedia „Hasta la Vista!” to opowieść o przezwyciężaniu trudności, marzeniach i prawdziwej przyjaźni.

Przełamujący społeczne tabu film stał się jedną z największych sensacji ostatnich miesięcy w europejskich kinach. Obraz zdobył wiele prestiżowy nagród. Na Festiwalu Filmowym w San Jose 2011 otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu. Zdobył nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Komedii Alpe d'Huez 2011 oraz na Festiwalu Filmowym i Artystycznym Lato Filmów 2012.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Tom Audenaert jako Jozef, Isabelle de Hertogh – Claude, Gilles De Schrijver – Lars, Tuur De Weert – Roger, Johan Heldenbergh - Maarten, ojciec Larsa; Karlijn Sileghem - Lisbet, mama Larsa; Charlotte Timmers - brunetka uprawiająca jogging, Xandra Van Welden - specjalistka w zakresie win.

Hasta la vista
Tytuł oryginalny

Hasta la vista!

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Belgia

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

03.08.2012

Czas trwania

115 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3735f8
d3735f8
d3735f8