Trwa ładowanie...
d39zt5h

Hej, sokoły

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
"Hej, sokoły!" to islandzki film familijny w reżyserii Bragiego Thora Hinrikssona. Produkcja opowiada historię 10-letniego Jóna, który bierze udział w największych zawodach piłkarskich dla dzieci w Islandii. Młody piłkarz i jego zespół rywalizują o mistrzowski puchar. Wkrótce okazuje się jednak, że Jón będzie musiał szybciej dorosnąć, i to zarówno na boisku, jak i poza nim. W filmie zagrali między innymi Lukas Emil Johansen, Robert Luu, Ísey Heiðarsóttir i Viktor Benóný Benediktsson.
d39zt5h
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Hej, sokoły – opis fabuły

Fabuła filmu "Hej, sokoły!" opowiada historię 10-letniego Jóna, który jest młodym, aspirującym sportowcem. Co roku u południowych wybrzeży Islandii ma miejsce największy turniej piłkarski dla dzieci, który gromadzi wiele wschodzących talentów tego sportu. W tym roku o mistrzowski puchar walczą właśnie Jón i jego drużyna. Szybko się okazuje, że podróż i samo wydarzenie będą dla niego dużo większym przeżyciem, niż na początku zakładał. Chłopiec będzie musiał dorosnąć dużo szybciej niż sam się tego spodziewał, i to zarówno na boisku, jak i poza nim. Jakie wydarzenia będą miały miejsce i jak to wpłynie na losy 10-letniego zawodnika?

Hej, sokoły – obsada, bohaterowie

Głównym bohaterem filmu "Hej, sokoły!" jest 10-letni Jón, w którego rolę wcielił się Lukas Emil Johansen. Jest to dla niego jednocześnie filmowy debiut. Oprócz niego w filmie pojawiają się też tacy bohaterowie jak Skúli, Rósa czy Ívar, których postacie odegrali odpowiednio Robert Luu, Ísey Heiðarsóttir oraz Viktor Benóný Benediktsson. Ponadto w obsadzie filmu "Hej, sokoły!" możemy zobaczyć również takich aktorów jak:

 • Joi Johannsson jako Tóti;
 • Óli Gunnar Gunnarsson jako Finnur;
 • Ilmur Kristjánsdóttir jako Arna;
 • Gunnar Hansson jako Knútur;
 • Sigurður Sigurjónsson jako Kapitan;
 • Þórður Kalman Friðriksson jako Gunni;
 • Egill Helgi Guðjónsson jako Ingó;
 • Stefán Bogi Guðjónsson jako Kalli;
 • Páll Steinar Guðnason jako Bjössi;
 • Katrín Ynja Hrafnkelsdóttir jako Eyvör;
 • Þórður Hólm Hálfdánarson jako Davíð;
 • Daði Berg Jónsson jako Siggi;
 • Nanna Kristín Magnúsdóttir jako Júlía.

Hej, sokoły – scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Hej, sokoły!" jest Bragi Thor Hinriksson, który w przeszłości stworzył już takie produkcje jak "Búbbarnir", "Harry & Heimir: Morð eru til alls fyrst" czy "Klukkur um jól". Autorami scenariusza do produkcji są z kolei Ottó Geir Borg, Jóhann Ævar Grímsson oraz Gunnar Helgason. Rolę producentów filmu "Hej, sokoły!" pełnili Ragnar Agnarsson, Birgitta Bjornsdottir, Þórhallur Gunnarsson, Anna Vigdís Gísladóttir, Hilmar Sigurðsson oraz Kjartan Þór Þórðarson. Muzyka z filmu "Hej, sokoły!" powstała z inicjatywy Kristjána Sturla Bjarnasona. W przeszłości stworzył on już melodie do kilkunastu islandzkich produkcji.

Hej, sokoły – premiera

Premiera filmu "Hej, sokoły!" miała miejsce 9 marca 2018 roku w Islandii. W tym rejonie geograficznym produkcja ukazała się pod tytułem "Víti í Vestmannaeyjum". Polska premiera filmu "Hej, sokoły!" odbyła się z kolei 14 czerwca 2019 roku. Zwiastun filmu "Hej, sokoły!" trafił do sieci ponad pół roku przed jego datą premiery, 28 listopada 2018 roku.

Hej, sokoły
Tytuł oryginalny

Viti i Vestmannaeyjum

Gatunek

Familijny

Kraj produkcji

Islandia

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

09.03.2018

Data polskiej premiery

14.06.2019

Czas trwania

97 min.

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39zt5h
d39zt5h
d39zt5h