Trwa ładowanie...
13-11-2013 15:44

''Hobbit: Niezwykła podróż - Edycja Rozszerzona'': Już w sklepach na DVD, Blu-ray 3D i Blu-ray

''Hobbit: Niezwykła podróż - Edycja Rozszerzona'': Już w sklepach na DVD, Blu-ray 3D i Blu-rayŹródło: Galapagos
d2en6fh
d2en6fh

Znakomita ekranizacja powieści J.R.R. Tolkiena w reżyserii *Petera Jacksona w wersji rozszerzonej i specjalnych kolekcjonerskich opakowaniach. Niemal 9 godzin nowych dodatków specjalnych! Po raz pierwszy z polskim lektorem!*

POWRÓT DO ŚRÓDZIEMIA

Produkcja New Line Cinema i Metro-Goldwyn-Mayer Pictures (MGM) wyreżyserowana przez zdobywcę Oscara® Petera Jacksona „Hobbit: Niezwykła podróż Edycja Rozszerzona”, zadebiutuje na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 8 listopada w ofercie Galapagos Films! Znakomita ekranizacja powieści J.R.R. Tolkiena w wersji rozszerzonej i specjalnych kolekcjonerskich opakowaniach. Niemal 9 godzin nowych dodatków specjalnych! Po raz pierwszy z polskim lektorem!

„Hobbit: Niezwykła podróż Edycja rozszerzona” będzie dostępny w formie 5-płytowego wydania Blu-ray 3D™, zawierającego wersję Blu-ray 3D oraz Blu-ray 2D filmu, wydania 3-płytowego na Blu-ray™ oraz 5-płytowego na DVD. Wśród prawie 9 godzin nowych dodatków specjalnych znajdą się Kroniki Śródziemia - spojrzenie z bliska na proces produkcyjny, Powrót do Śródziemia - bohaterowie i aktorzy, komentarze twórców m.in. Petera Jacksona – reżysera, producenta i scenarzysty oraz Philippy Boyens, koproducentki i scenarzystki, kilkuczęściowy dokument opowiadający o poszczególnych etapach realizacji filmu i całej trylogii i wiele więcej.

– Jestem zachwycony tym, że Edycja Rozszerzona da fanom możliwość doświadczenia poszczególnych scen w filmie w sposób w jaki zostały oryginalnie nakręcone oraz że posiada mnóstwo dodatków specjalnych – powiedział Peter Jackson. – To bardzo ekscytujące móc zaprezentować tę rozszerzoną i wzbogaconą edycję „Niezwykłej podróży” pozwalającą fanom w pełni zanurzyć się filmie przed obejrzeniem drugiej części trylogii.

d2en6fh

Pierwsza z trzech części filmowej trylogii oparta jest na ponadczasowym arcydziele „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. Film „Hobbit: Niezwykła podróż”, nominowany do trzech Nagród Akademii®, to epicka przygoda, która przeniesie widzów ponownie w fantastyczny świat Śródziemia.

Dostępna będzie w sklepach na krótko przed zapowiedzianą na 27 grudnia 2013 premierą drugiej części trylogii zatytułowanej „Hobbit: Pustkowie Smauga”.

Tytułową rolę w filmie zagrał nominowany do nagrody Emmy® Martin Freeman („Autostopem przez galaktykę”, serial „Sherlock”). Oprócz niego w obsadzie „Hobbita” znaleźli się: nominowany do dwóch Oscarów® Ian McKellen (trylogia „Władca Pierścieni”, seria „X-Men”), Richard Armitrage („Captain America: Pierwsze starcie”), Ken Stott („Jeden dzień”), Graham McTavish („John Rambo”), nominowany do Złotego Globu James Nesbitt („Krwawa niedziela”) i Mark Hadlow („King Kong”).

Ponadto w obsadzie filmu znaleźli się aktorzy znani już z trylogii „Władca Pierścieni”. W postać „starego” Bilbo Bagginsa po raz kolejny wcielił się nominowany do Oscara® Ian Holm („Piąty element”), w roli Frodo Bagginsa wystąpił Elijah Wood („Hooligans”), rolę Elronda zagrał Hugo Weaving (trylogia „Matrix”), w postać Galadrieli wcieliła się laureatka Oscara® Cate Blanchett („Aviator”) a czarodzieja Sarumana zagrał Christopher Lee. Ruchów i twarzy animowanej postaci Golluma po raz kolejny użyczył nominowany do Złotego Globu Andu Serkis.

d2en6fh

„Hobbit: Niezwykła podróż” to pierwsza cześć wyczekiwanej trylogii Petera Jacksona będącej adaptacją popularnego arcydzieła J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit”. Tytułowy bohater Bilbo Baggins wyrusza w epicką podróż, aby odzyskać utracone Królestwo Krasnoludów – Erebor i wyzwolić je spod władzy przerażającego smoka Smauga. Niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa Szarego całkowicie odmienia jego życie. Bilbo dołącza do kompanii trzynastu Krasnoludów, dowodzonej przez Thorina Dębową Tarczę. Drużynę czekają zmagania ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami, wędrowcy muszą bowiem przemierzyć zdradzieckie ziemie opanowane przez zabójczych Orków i Goblinów oraz tajemniczą i złowieszczą postać znaną jako Czarnoksiężnik. Podróż kieruje ich na Wschód, do Samotnej Góry, ale zanim tam dotrą muszą pokonać tunele Goblina, gdzie Bilbo spotka stworzenie, które na zawsze zmieni jego życie… Golluma.

Na brzegu podziemnego jeziora, Bilbo Baggins nie tylko odkryje głębię swojej pomysłowości i odwagi, ale przejmie również „skarb” należący do Golluma – pierścień, który posiada niezwykłą moc. Prosty, złoty pierścień, związany jest z losem całego Śródziemia, w sposób którego Bilbo nie może się domyślać.

Autorami scenariusza filmu „Hobbit: Niezwykła podróż” są Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson i Guillermo del Toro. Scenariusz oparty został na powieści J.R.R. Tolkiena. Za produkcję filmu oprócz Petera Jacksona odpowiadają Carolynne Cunningham, Zane Weiner i Fran Walsh. Producentami wykonawczymi są Alan Horn, Toby Emmerich, Ken Kamins i Carolyn Blackwood, wraz z Phillippą Boyens i Eileen Moran jako koproducentami. Na czele 350-osobowego zespołu scenografów stanął uhonorowany Oscarem® Dan Hennah, efektami specjalnymi ponownie zajęli się mistrzowie ze studiów Weta Digital oraz Weta Workshop, a wizję Śródziemia po raz kolejny stworzyli John Howe i Alan Lee – słynni ilustratorzy dzieł Tolkiena.

Kiedy w 1937 roku ukazało się pierwsze wydanie adresowanej do młodych czytelników powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” jej autor J.R.R. Tolkien jeszcze nie wiedział, że oto narodziła się opowieść, która pochłonie dziesiątki lat jego życia i przysporzy mu miliony fanów na całym świecie. Trylogia „Władca Pierścieni”, której „Hobbit” jest prequelem, jest drugą najlepiej sprzedającą się książką w historii (pierwsze miejsce należy do „Opowieści o dwóch miastach” Karola Dickensa) i powszechnie uznawana jest za arcydzieło.

d2en6fh

Zrealizowana na jej podstawie trzyczęściowa superprodukcja Petera Jacksona, której nakręcenie pochłonęło 281 milionów dolarów i 8 lat pracy okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym (w samych tylko kinach filmy zarobiły prawie 3 miliardy dolarów) oraz artystycznym, czego dowodem jest uhonorowanie cyklu aż 17 Oscarami® (11 z nich zdobyła ostatnia część „Władca Pierścieni: Powrót Króla”).

Nic więc dziwnego, że po ogromnym sukcesie „Władcy Pierścieni” producenci bardzo szybko pomyśleli o przeniesieniu na duży ekran również „Hobbita”. W 2008 roku rozpoczęły się przygotowania do produkcji, a na reżysera projektu wybrano nominowanego do Oscara® Meksykanina Guillermo del Toro, autora doskonałego „Labiryntu fauna” oraz udanych dwóch filmów na podstawie komiksowej serii „Hellboy”. Niestety, kiedy po dwóch latach przygotowań prace nad filmem nadal były nierozpoczęte, del Toro zrezygnował ze stanowiska, a w fotelu reżyserskim zastąpił go Peter Jackson (pierwotnie miał być jedynie producentem i scenarzystą).

– Byłem przekonany, że „Władca pierścieni” to doświadczenie wyjątkowe, jedyne w życiu i nie myślałem, że jeszcze kiedyś wrócę do Śródziemia. Okazało się jednak, że można mieć niepowtarzalne doświadczenie życiowe dwa razy – komentował swoją decyzję Jackson.

Zdjęcia w całości zrealizowano w Nowej Zelandii przy użyciu aż 30 kamer cyfrowych Red Epic. „Hobbit” jest jednym z pierwszych filmów w historii, do którego zdjęcia kręcono w prędkości 48 klatek na sekundę zamiast standardowych 24, co zaowocowało zwiększeniem jakości i płynności obrazu. Ponadto obraz zrealizowano w technologii 3D.

d2en6fh

Od samego początku Peter Jackson w roli Bilbo Bagginsa chciał obsadzić brytyjskiego aktora Martina Freemana, z myślą o którym powstawał scenariusz filmu. Martin potrafi być bardzo zabawny, by za chwilę uderzyć w ton powagi, a nawet patosu. To wielka i rzadka zdolność – mówi o aktorze Philippa Boyens, współautorka scenariusza i współproducentka filmu.

W kluczową postać czarodzieja Gandalfa po raz kolejny wcielił się brytyjski aktor Ian McKellen, który bardzo się wahał przed powrotem do Śródziemia. – Przez te lata spotkałem mnóstwo ludzi, którzy utożsamiali mnie z Gandalfem. W pewnym sensie Gandalf stał się częścią mnie. Nie bardzo wiedziałem, co miałbym jeszcze dodać. Ale w końcu byłem z tego powrotu bardzo zadowolony. To jak spotkanie ze starym przyjacielem. Zresztą tyle razy słyszałem od fanów, że nie wyobrażają sobie innego Gandalfa niż ja, że trudno było się nie zgodzić – mówi Ian McKellen.

Podobnie jak „Władca Pierścieni” również i „Hobbit” był produkcją niezwykle skomplikowaną pod względem logistycznym. Peter Jackson realizował zdjęcia jednocześnie do trzech części filmu pracując w plenerze oraz sześciu halach zdjęciowych (dwóch wybudowanych specjalnie z myślą o tej właśnie produkcji). Na potrzeby filmu zbudowano ponad 100 dekoracji oraz uszyto setki kostiumów.

Na ekrany światowych kin „Hobbit” wszedł 28 listopada 2012 roku. Polska premiera filmu odbyła się 28 grudnia i mimo okresu świątecznego obraz przyciągnął w pierwszy weekend do kin ponad pół miliona widzów (to jeden z najlepszych wyników w historii polskiego kina po roku 1989)! Do tej pory zobaczyło go już ponad 2 miliony widzów w Polsce. Film zarobił już w kinach na całym świecie ponad miliard dolarów, stając się jednym z najbardziej kasowych filmów w historii kinematografii. Drugi film z serii w polskich kinach pojawi się 27 grudnia 2013, ostatnia część trylogii będzie mieć premierę w grudniu 2014.

WYDANIA BLU-RAY 3D, BLU-RAY I DVD

Film „Hobbit: Niezwykła podróż Edycja Rozszerzona” na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD zadebiutuje już 8 listopada w trzech wydaniach zawierających film w wersji rozszerzonej, zawierającej 13 minut dodatkowego materiału rozbudowującego poszczególne sceny w polskiej wersji językowej (polskie napisy i po raz pierwszy z polski lektor) oraz niemal 9 godzin nowych dodatków specjalnych:

d2en6fh

• HOBBIT: NIEZWYKŁA PODRÓŻ EDYCJA ROZSZERZONA (5 DVD)
• HOBBIT: NIEZWYKŁA PODRÓŻ EDYCJA ROZSZERZONA (3 BLU-RAY™)
• HOBBIT: NIEZWYKŁA PODRÓŻ 3D EDYCJA ROZSZERZONA (2 BLU-RAY 3D ™ i 3 BLU-RAY™)

NOWE DODATKI SPECJALNE:

• KOMENTARZE TWÓRCÓW
• NOWA ZELANDIA: DOM ŚRÓDZIEMIA; DAWNO OCZEKIWANA PODRÓŻ
• KRONIKI HOBBITA – CZĘŚĆ 1

*Zobacz jak przebiegał proces realizacji filmu Hobbit: * Niezwykła podróż dzięki w kilkuczęściowej, chronologicznej historii filmowania – od preprodukcji, poprzez zdjęcia, trening głównej obsady aż do niesamowitych efektów wizualnych i cyfrowych.

• POWRÓT DO ŚRÓDZIEMIA

d2en6fh

Poznaj bohaterów i korzenie pięciu rodzin Krasnoludów oraz aktorów wybranych do Kompanii Thorina w Wyprawie na Samotną Górę. Spotkaj również Bilbo Bagginsa i pozostałych mieszkańców Śródziemia.

Wydania zostały przygotowane z myślą o kolekcjonerach – są wyjątkowo ozdobne i nawiązują do wcześniejszych wydań rozszerzonych Władcy pierścieni:

• 5-dyskowa edycja DVD będzie dostępna w postaci bogato ilustrowanego we wnętrzu digipacku
• wszystkie wydania, także 3-dyskowe wydania Blu-ray i 5-dyskowe wydanie Blu-ray 3D zostały wyposażone w ozdobne kartonowe opakowania zewnętrzne z tłoczeniami.
• 5-dyskowa edycja Blu-ray 3D na froncie ozdobnego opakowania będzie miała zdjęcie w opcji lenticular

d2en6fh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2en6fh