Trwa ładowanie...
d42444t

Horton słyszy Ktosia

Najnowsze informacje
3.4
(150 głosów)
Oceń:
1
1
d42444t

W filmie występuje słoń Horton, który słyszy wołanie o pomoc płynące z odrobiny kurzu. Choć Horton o tym nie wiedział, na tym pyłku mieści się miasto Ktosiowo, zamieszkałe przez mikroskopijnych Ktosiów, którym przewodzi Burmistrz.

Wyśmiewany i przeklinany przez sąsiadów, którzy myślą, że postradał zmysły, Horton postanawia ich ocalić, ponieważ „istota pozostaje istotą, niezależnie od tego jak jest mała”.

To wyjaśnienie Hortona jest równie proste jak gruntowne i dla wielu wiele może znaczyć. Ale film daje więcej materiału dla przemyśleń, bowiem Horton ma dla swych sceptycznych przyjaciół taką jeszcze uwagę: „Gdybyście wybrali się w kosmos i spojrzeli na nas w dół, my także wydawalibyśmy się wam taką drobiną”.

Jest jeszcze życiowe credo Hortona „słoń w 100 procentach wierny”, co w pełni oddaje jego uczciwość i determinację w dokończeniu misji znalezienia nowego miejsca dla niezwykłego świata Ktosiowa.

Te filozoficzne deklaracje najlepiej opisują niezwykłą zdolność Seussa do sięgania po tematy trudne i udostępnianie ich każdemu niezależnie od wieku.

Te wszystkie zalety wizji genialnego gawędziarza, w połączeniu z magią komputerowej animacji i talentami aktorów użyczających swoich głosów filmowym postaciom, stały się podstawą nowej komedii adresowanej do widowni w każdym wieku.

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42444t
d42444t
d42444t