Trwa ładowanie...
23-10-2006 11:14

Hugh Jackman i Christian Bale najlepsi

Hugh Jackman i Christian Bale najlepsi
dfu0d1n
dfu0d1n

Adaptacja powieści Christophera Priesta w reżyserii Christophera Nolana "The Prestige" zajęła pierwsze miejsce w amerykańskim box office prześcigając spodziewanego zwycięzcę - "Sztandar Chwały" Clinta Eastwooda.

Bohaterami filmu są dwaj rywalizujący ze sobą iluzjoniści (Hugh Jackman i Christian Bale)
. Początkowo przyjazne współzawodnictwo przeradza się w zażartą walkę, która zaczyna zagrażać życiu ich samych oraz osób z ich otoczenia. W obrazie zobaczymy również Michaela Caine'a, Scarlett Johansson i Davida Bowie. Dzieło w pierwszym tygodniu zarobiło 14,8 miliona dolarów, czym zapewnił sobie miejsce na szczycie notowania.

Na drugim miejscu niezachwianie utrzymuje się "Infiltracja" Martina Scorsese z 13,7 milionami dolarów na koncie. Obraz przez trzy tygodnie zdążył zarobić już 77 milonów dolarów, co czyni go najbardziej dochodowym filmem sezonu.

"Sztandar Chwały" zadebiutował w notowaniu zajmując trzecią lokatę z 10,2 milionami dolarów. Film powstał na bazie bestsellerowej książki Jamesa Bradleya i Rona Powersa, opisującej bitwę o Iwo Jimę w lutym 1945 roku. W rolach głównych wystąpili Ryan Phillipe, Paul Walker i Jamie Bell.

dfu0d1n

Na czwartym miejscu listy znalazła się familijna produkcja "Flicka" w reżyserii Michaela Mayera. Główną bohaterką jest kilkunastoletnia Katie (Alison Lohman)
, która otrzymuje w prezencie wymarzonego konia. Musi jednak sama się nim zaopiekować. W pierwszym tygodniu przyniósł dochód 7,7 miliona dolarów.

Ostatnią z premier jest trzeci w dorobku film Sofii Coppoli "Maria Antonina" z Kirsten Dunst wcielającą się w rolę młodej francuskiej królowej. Film ukazuje życie zniesławionej żony Ludwika XVI w nieco odmiennej perspektywie i wyjaśnić przyczyny, dla których Maria Antonina została kompletnie niezrozumiana przez swój naród. Obraz zajął ósme miejsce amerykańskiego box office zarabiając 5,3 miliona dolarów.

dfu0d1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfu0d1n