Trwa ładowanie...
d3vumnc

Incydent (2009)

Najnowsze informacje
3.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Incydent" to produkcja z udziałem Jackie Chana, w której kaskader udowadnia swój wszechstronny talent aktorski.
d3vumnc
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: GlobalTrailers

Incydent – zarys fabuły

Dramat "Incydent" opowiada o mechaniku nazywanym Steelhead, nielegalnym imigrancie z Chin, który przebywa w Japonii. Dociera tam w poszukiwaniu lepszych warunków życia, a także swojej dziewczyny Xiu Xiu. Okazuje się jednak, że życie Chińczyka w Japonii nie jest łatwe. Imigranci są łatwymi ofiarami lokalnej mafii, a nawet pobratymców, którzy osiedlili się na wyspach wiele lat wcześniej.

To jednak nie koniec rozczarowań. Steelhead dowiaduje się, że jego ukochana została żoną jednego z przywódców yakuzy. To przelewa czarę goryczy. Główny bohater filmu "Incydent" organizuje grupę Chińczyków, którzy staną do walki z japońskimi gangsterami.

Incydent – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Incydent" kręcono w Chinach i w Tokio, w Japonii.
  • W jednym z wywiadów reżyser filmu "Incydent" wyznał, że zdjęcia do filmu planowane były jeszcze 10 lat przed faktycznym rozpoczęciem w listopadzie 2007 roku. Powodem opóźnień był napięty harmonogram Jackie Chana. Plan zdjęciowy miał się rozpocząć w końcu w maju 2006, ale Jackie Chan pracował nad filmem "Godziny szczytu 3". Reżyser zdecydował się poczekać na niego ze względu na łączącą ich przyjaźń, a także przeczucie, że aktor doskonale sprawdzi się w roli. Ostatecznie w październiku 2007 roku na oficjalnej stronie Jackie Chana pojawiła się informacja o rozpoczęciu zdjęć.
  • Stworzona na potrzeby fabuły filmu "Incydent" nazwa klanu mafijnego Sanwa-Kai Yakuza to w rzeczywistości japońska wymowa określająca triada, czyli chińskie organizacja przestępcza.
  • Początkowo premiera filmu "Incydent" miała mieć miejsce 25 września 2008 roku, jednak nie pozwoliły na to chińskie władze.
  • W oryginale postać grana przez Jackie Chana nazywa się Tie Tou, co oznacza 'głowę z żelaza'. W międzynarodowym tłumaczeniu bohater nosi pseudonim 'Steelhead', co przetłumaczyć można jako 'głowa ze stali'.

Zobacz również inne najlepsze filmy z Jackie Chanem.

Incydent (2009)
Tytuł oryginalny

San suk si gin

Gatunek

dramat, film akcji

Kraj produkcji

Hongkong

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

22.03.2009

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vumnc
d3vumnc
d3vumnc