Indyjski przebój wszech czasów. Widzowie są zachwyceni filmem
Był taki czas, że bollywoodzkie produkcje cieszyły się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Moda na indyjskie kino trochę już jednak minęła, choć kto wie, czy nie powróci za sprawą ogromnego sukcesu filmu "RRR".
"RRR" to epicki film akcji, którego reżyserem jest najpopularniejszy współczesny indyjski reżyser S. S. Rajamouli. Opowiada historię dwóch legendarnych rewolucjonistów: Alluriego Sitaramy Raju i Komarama Bheemy. Pierwszy z nich walczył z brytyjskim rządem kolonialnym w Indiach, drugi z feudalnym władcą z Hyderabadu.
Jednak historia opowiedziana w filmie jest fikcyjna. S. S. Rajamouli wykorzystał ten sam pomysł, co Paul Barz w słynnej sztuce "Kolacja na cztery ręce", w której doszło do spotkania Jerzego Fryderyka Handla i Jana Sebastiana Bacha. Obaj wybitni kompozytorzy (urodzeni w tym samym roku) w rzeczywistości nigdy się nie spotkali. Podobnie jak Alluri Sitarama Raju i Komaram Bheem.
Akcja "RRR" rozgrywa się w 1920 r. i opowiada o nieudokumentowanym okresie życia narodowych bohaterów, zanim jeszcze rozpoczęli walkę o swój kraj. S. S. Rajamouli przypadkowym zbiegiem okoliczności połączył ich życiowe drogi. Tym sposobem powstała niesamowicie widowiskowa produkcja, która stała się ogromnym przebojem nie tylko w Indiach.
W rodzimym kraju "RRR" pobiła rekord otwarcia należący do innego filmu S. S. Rajamouliego "Bahubali: Finał" z 2017 r. Podczas premierowego weekendu obraz zarobił blisko 50 mln dol. "RRR" pojawił się także w 16 innych krajach. I tam również cieszy się dużą popularnością. Na uwagę zasługuje zwłaszcza rewelacyjny wynik osiągnięty w Stanach Zjednoczonych, gdzie indyjska produkcja w ciągu trzech pierwszych dni wyświetlania zgarnęła 9,5 mln dol. Średnia wpływów na kino (uproszczając: widzów na sali) była większa od średniej premierowego hitu z Sandrą Bullock i Channingiem Tatumem "Zaginione miasto".
Warto dodać, że "RRR" w krajach, w których jest wyświetlany, zbiera bardzo dobre recenzje. Zwłaszcza widzowie wystawiają mu wysokie noty. Na Rottentomatoes aż 95 proc. ocen jest pozytywna. Film S. S. Rajamouliego stał się najdroższą produkcją w historii indyjskiego przemysłu filmowego. Jego budżet szacuje się na około 72 mln dol. "RRR" był kręcony przede wszystkim w Indiach, ale także w Bułgarii oraz w Ukrainie (zdjęcia do filmu realizowano w 2018 r.).