Trwa ładowanie...
d1a8ptg

Interes na kółkach

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Interes na kółkach" to jedna z najlepszych komedii z udziałem Jackie Chana. Opowiada o dwóch kumplach, którzy prowadzą food truck.
d1a8ptg
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: nektar32

Interes na kółkach – zarys fabuły

*Akcja filmu "Interes na kółkach" *przenosi widza do Hiszpanii, gdzie główni bohaterowie, Thomas i David, prowadzą mobilną restaurację. Pochodzący z Chin kumple żyją spokojnie na obczyźnie, ale do czasu. Pewnego dnia udają się do lokalnego szpitala psychiatrycznego, gdzie leczy się ojciec Davida. Podczas odwiedzin poznają tajemniczą Sylvię, która również przyszła złożyć wizytę bliskiej osobie.

Wkrótce bohaterowie filmu "Interes na kółkach" dowiadują się, że ich dobry znajomy, niezdarny, ale poczciwy policjant Moby poszukuje pewnej kobiety. Zbieg przypadków zaczyna układać się w logiczną całość.

Interes na kółkach – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu powstały w Barcelonie, w Hiszpanii.
  • W obsadzie filmu "Interes na kółkach" znaleźli się Jackie Chan, Biao Yuen i Sammo Kam-Bo Hung (również reżyserujący film). Ci trzej aktorzy spotkali się już na planie w 1973 roku w legendarnej produkcji "Wejście smoka" z Bruce’em Lee w roli głównej.
  • W Niemczech film "Interes na kółkach" stanowi pierwszą część trylogii, w której znalazły się także filmy "Moje szczęśliwe gwiazdy" i "Serce smoka" z 1985 roku.
  • Odtwórca roli antagonisty w filmie, Benny Urquidez, niemalże został zwolniony z angażu za to, że zbyt mocno uderzał innych aktorów w scenach walki.
  • Inny aktor grający bandytę, Keith Vitali, miał na planie filmu "Interes na kółkach" pewną przygodę. Otóż podczas kręcenia sceny walki z udziałem jego i Jackie Chana, nieumyślnie kopnął aktora mocno w gardło. Szybko wyszedł z roli zaniepokojony stanem zdrowia Chana, co spotkało się z protestem ze strony ekipy filmowej, która zaleciła mu w takich sytuacjach kontynuowanie walki, aż do reżyserskiego 'cięcia'. Sytuacja powtórzyła się, gdy Vitali odgrywał scenę walki z Sammo Kam-Bo Hung, czyli reżyserem filmu. Wtedy słowo 'cięcie' padło, jednak dla aktora czas oczekiwania na nie trwał niemal wieczność.
Interes na kółkach
Tytuł oryginalny

Kuai can che

Gatunek

komedia, sztuki walki

Kraj produkcji

Hongkong

Rok produkcji

1984

Data światowej premiery

17.08.1984

Czas trwania

108 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a8ptg
d1a8ptg
d1a8ptg