Trwa ładowanie...
d4jbzk7
Aktualności

Inwazja obcych na CBS Action!

Share
Inwazja obcych na CBS Action!
d4jbzk7

Już jutro prima aprilis. Dzień, w którym wszyscy robią sobie żarty. Media rokrocznie próbują wprowadzać ludzi w błąd, co ma na celu głównie zabawę. Wszyscy wiedzą wówczas, co jest oszustwem, a co prawdą, bo przecież 1 kwietnia każdy spodziewa się psikusa. Czasem jednak to, co zostaje z założenia zaprezentowane w mediach jako fikcja, wymyka się spod kontroli.

Tak było w przypadku słuchowiska w radio CBS, które mówiło o przybyciu obcych na ziemię. Bazowało ono na „Wojnie Światów” H. G Wellsa i wywołało spore zamieszanie. Ta sama opowieść Wellsa stała się inspiracją dla serialu „Wojna planet” (od 1 kwietnia w dni powszednie o godzinie 19:00 na CBS Action).

„Wojna planet” to serial science-fiction, opowiadający o ekipie doktora Harrisona Blackwooda, której celem jest wyśledzenie i unieszkodliwienie kosmitów dążących do wywołania ogólnoświatowej paniki, a w rezultacie – masowej destrukcji. Najeźdźcy wydają się być niezwyciężeni i nieustępliwi. Ekscentryczny astrofizyk, bystra mikrobiolożka, geniusz komputerowy oraz absolwent West Point (mający dużą wiedzę o broni) postanawiają stawić czoła kosmitom. Czy tej niezwykłej ekipie uda się ocalić ludzkość?

d4jbzk7

Z pewnością nad szansami na ocalenie zastanawiali się słuchacze stacji CBS w 1938 roku. Być może przyczynił się do tego nastrój Halloween (audycję nadano 30 października), być może napięta sytuacja przedwojenna – faktem jest, że wiele osób uznało słuchowisko za prawdę. Spanikowani ludzie byli przekonani, że przedstawiono im właśnie relację z prawdziwej inwazji kosmitów na ziemię. Na szczęście okazało się, że „Wojna światów” w CBS nie miała zbyt dużej słuchalności i tylko dzięki temu udało się uniknąć paniki o masowej skali. Do dziś słuchowisko uważane jest za jedno z najlepiej zrealizowanych w dziejach i stanowi podstawę do badań dla wielu socjologów. W końcu nieczęsto zdarza się, że to, co zaplanowano jako fikcję, zaczyna żyć własnym życiem i zostaje uznane prawdę. Czy serial „Wojna planet” okaże się równie sugestywny? Odpowiedzi szukajcie już od 1 kwietnia na CBS Action!

Serial „Wojna planet” na CBS Action od 1 kwietnia w dni powszednie o godzinie 19:00. Powtórki następnego dnia o godzinie 9:00 i 16:00.

d4jbzk7

Podziel się opinią

Share
d4jbzk7
d4jbzk7