Trwa ładowanie...
Megafon.pl

"Ja, Daniel Blake": Zobacz zwiastun laureata Złotej Palmy w Cannes

21 października do naszych kin trafi najnowsze dzieło Kena Loacha, "Ja, Daniel Blake". Obraz został wyróżniony Złotą Palmą w Cannes oraz trzema nagrodami publiczności na prestiżowych festiwalach filmowych - Locarno, Dwa Brzegi i San Sebastian.

Share
"Ja, Daniel Blake": Zobacz zwiastun laureata Złotej Palmy w Cannes
Źródło: materiał prasowy/Megafon.pl
d2uk87g

"Ja, Daniel Blake" to uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc Katie, samotnej matce z dwójką dzieci, stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

- To nic nowego - słyszmy w klipie. - Dobrzy, uczciwi ludzie na ulicach.

d2uk87g

W filmie w rolach głównych wystąpili Dave Johns i Hayley Squires. Scenariusz napisał Paul Laverty. Autorem zdjęć jest Robbie Ryan, a muzykę do filmu skomponował George Fenton.

Ken Loach w maju tego roku dołączył do elitarnej grupy światowych reżyserów, którzy dwukrotnie odbierali najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. W 2006 roku brytyjski reżyser zdobył Złotą Palmę za dramat "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

d2uk87g

Podziel się opinią

Share
d2uk87g
d2uk87g