Jądro ciemności - najgorsze filmy w Polsce
W warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej w dniach 5 - 11 sierpnia odbędzie się przegląd „Jądro ciemności”, który prezentuje najgorsze dokonania polskiej kinematografii.
Dla złych filmów najlepszym okresem (pominąwszy socrealizm) były lata 80. - właśnie wtedy zrealizowano najwięcej obrazów, które można nazwać „komediami mimo woli”, tak absurdalnych i nieudolnie zrealizowanych, że dziś zasługują na miano kultowych.
Na większości z nich wyraźne piętno odcisnęła dominująca w tych latach estetyka kiczu (także mentalnego). I to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z filmem kryminalnym, horrorem, komedią, musicalem czy filmem obyczajowym.
Fatalna gra aktorów, powalające efekty specjalne, scenariuszowe błędy, zawikłane meandry bezsensownych fabuł... Wszystko to zachęca, by z uwagą jeszcze raz spojrzeć na te, klasyczne już przykłady „produktów filmopodobnych” z epoki schyłku PRL.
W ramach przeglądu będzie można zobaczyć m.in. :
- Powrót Wilczycy, reż. Marek Piestrak.
- Miłość z listy przebojów, reż. Marek Nowicki,
- Dłużnicy śmierci, Włodzimierz Gołaszewski,
- Pastorale heroica, reż. Henryk Bielski,
- Oko cyklonu, reż. Henry Kostrubiec,
- Magiczne ognie, reż. Janusz Kidawa oraz wiele innych.
Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w kasie na pół godziny przed seansem. Stałe informacje o programie na stronach: www.kinolab.independent.pl lub csw.art.pl/kino_lab