Trwa ładowanie...

Jake Gyllenhaal kolarzem

Share
Jake Gyllenhaal kolarzem
d4nalwy

Jake Gyllenhaal zagra główną rolę w biograficznym obrazie poświęconym Lance'owi Armstrongowi, siedmiokrotnemu zwycięzcy Tour de France.

Aktor w wyścigu o rolę pokonał między innymi Matthew McConaugheya, co jest tym bardziej godne podkreślenia, jako że McConaughey jest dobrym znajomym sławnego kolarza i razem spędzili całe lato. Sam Armstrong wyjawił, że McConaughey do samego końca był faworytem do roli.

Z pewnością nie ma kolarza, którego biografia bardziej nadawałaby się do realizacji filmu. Wkrótce po tym jak okazało się, że Lance Armstrong ma wyjątkowe zdolności do jazdy na rowerze, lekarze wykryli u niego raka jąder. Szanse na przeżycie szacowano na sporo poniżej 50 procent. Armstrong rozpoczął jednak agresywną chemioterapię, która zakończyła się powodzeniem. W 1999 roku po całkowitym wyleczeniu wrócił do jazdy na rowerze. Latem 2005 roku wygrał Tour de France, najważniejszy wyścig kolarski świata, po raz siódmy z rzędu.

Jake Gyllenhaal pracuje obecnie na planie dreszczowca "Zodiac", w którym oprócz niego pojawią się także Robert Downey Jr., Mark Ruffalo oraz Anthony Edwards.

d4nalwy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4nalwy
d4nalwy