Trwa ładowanie...
Megafon.pl

Jared Leto będzie Andym Warholem

Jared Leto postanowił podjąć się kolejnej wymagającej, ale i barwnej kreacji aktorskiej. Aktor i lider zespołu 30 Seconds to Mars zagra Andy'ego Warhola.

Share
Jared Leto będzie Andym Warholem
Źródło: East News, fot: UPI Photo / eyevine
d21fiew

Aktor i rockman nabył razem z producentem Michaelem De Lucą prawa do ekranizacji książki "Warhol: The Biography by Victor Bockris". Dzieło na potrzeby kinowego obrazu zaadaptuje Terence Winter ("Wilk z Wall Street", "Zakazane imperium", "Vinyl"). Projekt roboczo zatytułowano "Warhol"

Andy Warhol to jeden z najgłośniejszych artystów XX wieku i czołowy przedstawiciel pop-artu. Rozgłos przyniosły mu sitodruki prezentujące zwyczajne amerykańskie produkty jak Coca-Colę czy zupę w puszce firmy Campbell. Zrealizował też serię porterów takich gwiazd jak Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Jacqueline Kennedy Onassis, Marlon Brando czy Elizabeth Taylor.

Artysta chętnie współpracował ponadto z muzykami, np. z The Velvet Underground. To także Warhol odpowiadał za okładki "Sticky Fingers and Love You Live" The Rolling Stones, "Aretha" Arethy Franklin czy "The Academy in Peril and Honi Soit" Johna Cale'a.

d21fiew

Postać Andy'ego Warhola wielokrotnie gościła już na ekranie. W filmie "Basquiat - Taniec ze śmiercią" grał go David Bowie, w serialu "Vinyl" John Cameron Mitchell, a w komedii "Faceci w czerni III" Bill Hader.

Jareda Leto niedawno można było podziwiać w roli Jokera w "Legionie samobójców". Za rolę w dramacie "Witaj w klubie" gwiazdor otrzymał Oscara.

Amerykanin jest także rockowym wokalistą, stojącym na czele kapeli 30 Seconds To Mars. Ostatnią płytą zespołu pozostaje "Love, Lust, Faith And Dreams" z 2013 roku.

d21fiew

Podziel się opinią

Share
d21fiew
d21fiew