Trwa ładowanie...
d4bflgr

Jesse Tyler Ferguson

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Missoula, Montana, USA

Filmografia:
d4bflgr
WP Film
Źródło: WP Film

Jesse Tyler Ferguson – amerykański aktor komediowy, który gra w filmach i serialach

Jesse Tyler Ferguson – kariera

Jesse Tyler Ferguson urodził się 22. października 1975 roku w Missouli w stanie Montana. Razem z rodzicami przeniósł się do Albuquerque. W wieku 8. lat Jesse Tyler Ferguson postanowił zostać aktorem, więc rodzice zapisali go do Albuquerque Children's Theatre, gdzie uczęszczał przez 6 lat. Jesse Tyler Ferguson, poza występami w teatrze, pracował również jako tancerz w parku rozrywki w Cliff. Po skończeniu liceum, Jesse przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie studiował w American Musical and Dramatic Academy. Początkowo Ferguson grał na Broadwayu oraz w serialach telewizyjnych. Pierwsze sukcesy przyniosły mu role w serialu „The class” (2006) oraz w filmie „Nieuchwytny”(2008).

Jesse Tyler Ferguson największą sławę osiągnął grając Mitchela, homoseksualistę i prawnika w serialu „Współczesna rodzina” (2009 -), który razem ze swoim serialowym partnerem Cameronem wychowuje córkę adoptowaną w Wietnamie.

Jesse Tyler Ferguson – działania filantropijne

Jesse Tyler Ferguson razem z mężem Justinem Mikitą w 2012 roku założyli fundację „Tie the knot”, która sprzedaje muszki do garniturów. Organizacja wspiera projekt LGBT o legalizacji małżeństw jednopłciowych. O założeniu fundacji powiedzieli na kanale Youtube, gdzie poinformowali również o swoich zaręczynach oraz o tym, że legalizacja małżeństw homoseksualnych jest możliwa tylko w 7 stanach USA. Dochód ze sprzedaży akcesoriów do garnituru jest w całości przekazywany organizacjom, które wspierają pary jednopłciowe. W październiku 2013 roku Jesse Tyler Ferguson został ambasadorem społeczności LGBT. Aktor był również bardzo zaangażowany w legalizację małżeństw homoseksualnych w stanie Nowy Meksyk, z którego pochodzi.

Jesse Tyler Ferguson – z kim często pracuje?

 • Z Michaelem Alanem Spillerem, Jeffem Melmanem i Lvem L. Sapiro – przy serialach „Współczesna rodzina” i „Brzydula Betty”;
 • z Lucy Punch – przy filmie „The procession” (2012) i przy serialu „Nasza klasa” (2006).

Jesse Tyler Ferguson – nagrody

 • Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych 2011 - 2014 – nagroda dla najlepszego zespołu aktorskiego w serialu komediowym „Współczesna rodzina”.

Jesse Tyler Ferguson – nominacje

 • Emmy 2010 – 2014 – nominacja dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu komediowym „Współczesna rodzina”;
 • People's choice 2013 – 2016 – nominacja do nagrody Kryształowa Kula dla ulubionego aktora w serialu „Współczesna rodzina”;
 • Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych 2010, 2015 – 2017 – nominacja dla najlepszego zespołu aktorskiego w serialu komediowym „Współczesna rodzina”.

Jesse Tyler Ferguson – ciekawostki

 • Często nosi muszki zamiast krawatów;
 • Jesse Tyler Ferguson używa pełnego imienia i nazwiska, ponieważ w bazie aktorów istnieje już Jesse Ferguson;
 • We wrześniu 2012 roku ogłosił zaręczyny ze swoim długoletnim partnerem, prawnikiem Justinem Mikitą;
 • Jesse Tyler Ferguson ma młodsze rodzeństwo: siostrę Kelly i brata Bena;
 • Pracował jako śpiewak w parku rozrywki;
 • Ferguson ma psa, którego nazwał Leaf;
 • Grał na flecie w sztuce „Sen nocy letniej” W. Szekspira wystawianej przez Publics' Theatre Shakespeare.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bflgr
d4bflgr
d4bflgr