Trwa ładowanie...
04-05-2007 12:47

"Jestem" najlepszym filmem w Los Angeles

Share
"Jestem" najlepszym filmem w Los Angeles
d3gfjbq

Zakończył się 8. Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles. Nagrodę dla "Jestem"Doroty Kędzierzawskiej jako najlepszego filmu i inne festiwalowe laury wręczono na początku imprezy przed tygodniem.

Na festiwalu przeważała polska publiczność, ale organizatorzy uważają, że długofalowo impreza przyniesie spore korzyści polskiej kulturze.

Na uroczystości zamykającej festiwal publiczność obejrzała fabułę "Co słonko widziało" Michała Rosy, a także prezentacje filmowe Bytomia i Zabrza jako interesujących terenów, mogących stanowić gotowe plany filmowe.

d3gfjbq

Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Filmowe chce zachęcić amerykańskich producentów i reżyserów do wykorzystania Śląska jako miejsca realizacji filmów.

Według rzecznika festiwalu Łukasza Będkowskiego podczas imprezy powstała idea, by Łódź i Katowice, gdzie funkcjonują szkoły filmowe były siostrzanych miastami Los Angeles.

Od 8 lat szef festiwalu Władysław Juszkiewicz pokazuje na przełomie kwietnia i maja polskie filmy w samym Hollywood - to niełatwe miejsce by móc zaistnieć, jako że polski festiwal jest jedną z wielu imprez promujących kinematografie różnych krajów.

O polskiej imprezie informowało 150 banerów w Los Angeles, ukazały się artykuły i recenzje w "LA Weekly"", i "Los Angeles Times", jednak wśród widzów i gości festiwalu niewielu jest Amerykanów.

W tym roku pojawili się między innymi reżyser David Lynch, który otrzymał tytuł Amicus Poloniae, aktor Stacy Keach i reżyserka "Dnia Zagłady" Mimi Leder.

d3gfjbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gfjbq
d3gfjbq