Trwa ładowanie...
d2on0g9

John Michael Higgins

Najnowsze informacje
3.0
(1 głos)
Oceń:
d2on0g9

John Michael Higgins jest chyba najbardziej znany z rewelacyjnej roli Davida Lettermana w filmie dla HBO pt. Nocna zmiana. Zagrał on także w takich hitach kasowych jak Fakty i akty Barry’ego Levinsona i G.I. Jane Ridley’a Scotta.

Jest on także członkiem utalentowanej obsady najnowszych filmów Chrisophera Guesta Best In Show i The Mighty Wind. Najnowszy film z jego udziałem pt. La La Wood w reżyserii Martina Shorta wkrótce wejdzie na ekrany kin.

Wśród osiągnięć Higginsa na małym ekranie jest rola w serialu Ally McBeal, łysego chłopaka w Seinfeld, wybrednego kosmity w disneyowskim Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki, czy kochanka w Szaleję za tobą. Zagrał także poważniejszą rolę w serialu Toma Hanka From The Earth to The Moon oraz w kontrowersyjnym serialu dramatycznym dla kanału ABC pt. Nothing Sacred.

Higgins jest długoletnim weteranem Brodwayu i teatrów regionalnych. Zagrał tytułową rolę w sztuce Paula Rudnicka pt. Jeffrey na deskach Nowego Jorku. Międzynarodową sławę zdobył jako główny tłumacz Harlequina z włoskiej commedia dell’arte. Zagrał cały szereg klasycznych ról począwszy od Szekspira i Bernarda Shaw na Sheridanie skończywszy. Jest także szanowanym improwizatorem i aktorem komediowym, będąc współscenarzystą i aktorem w sztukach, które odniosły sukces na Off-Brodway’u The National Lampoon Revue dla Showtime i Komedia Pomyłek przygotowana na Szekspirowski festiwal w Nowym Jorku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2on0g9
d2on0g9
d2on0g9