Trwa ładowanie...
14-04-2009 12:48

Jubileuszowa edycja festiwalu "Rozstaje Europy"

Jubileuszowa edycja festiwalu "Rozstaje Europy"
d2mz17i
d2mz17i

22 kwietnia w Lublinie po raz dziesiąty rusza Międzynarodowy Festiwal Filmowy Rozstaje Europy. Ze zmienioną nazwą łączy się nowa formuła – na tegorocznym festiwalu po raz pierwszy pokazane zostaną także filmy fabularne.

W programie Rozstajów Europy znajdą się dwie duże retrospektywy znanych polskich reżyserów: Pawła Kędzierskiego i Marcela Łozińskiego. Najnowszy film tego drugiego – „Poste restante” – zaprezentowany zostanie na otwarciu festiwalu. Podczas całej imprezy, która potrwa do 26 kwietnia, odbędą się projekcje około 100 filmów, głównie dokumentów, z których większość polscy widzowie zobaczą po raz pierwszy.

Jednym z ważniejszych punktów programu będzie tradycyjnie konkurs, w którym od zeszłego roku mogą brać udział nie tylko dokumenty, ale także pełnometrażowe filmy fabularne. Jak co roku zostaną na nim pokazane obrazy poruszające problemy współistnienia różnych narodów, religii i kultur, ukazujące los człowieka zdeterminowany przez wydarzenia historyczne i poszukiwanie tożsamości w wielokulturowym świecie.

Festiwal nie ograniczy się jednak wyłącznie do projekcji filmowych. W ramach Sceny Muzycznej Rozstajów wystąpią między innymi postpunkowa grupa Radio Bagdad oraz Masala Soundsystem.

Festiwal odbędzie się dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

d2mz17i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mz17i