Trwa ładowanie...
d18fdlq
d18fdlq
Aktualności

Justyna Kopińska o ekranizacji książki "Polska odwraca oczy" [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d18fdlq

Justyna Kopińska to autorka książki "Polska odwraca oczy", która jest zbiorem reportaży. Jeden z nich "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?" zostanie przeniesiony na duży ekran. Kto będzie reżyserem filmu? W "Dzień Dobry TVN" Kopińska zdradziła także, która z aktorek zagra główną rolę.

Zabawki schowane i wyjmowane tylko na pokaz, zakazywanie utrzymywania kontaktów z rówieśnikami poza ośrodkiem po lekcjach albo niechodzenie do szkoły jako... Kara za poskarżenie się nauczycielce z zewnątrz to jeszcze nic wobec zmuszania wychowanków do jedzenia własnych wymiocin, nakazu stania godzinami i wymachiwania zasiusianym prześcieradłem, dopóki nie wyschło (wychowankowie nie mogli nic pić od godziny 18.00, żeby się nie moczyli w nocy). To z kolei wydaje się niczym wobec zamykania wszystkich w jednym pomieszczeniu z wiadrem na odchody albo bez niego na długie wieczory i noce, podczas których działy się rzeczy najstraszniejsze…

d18fdlq

Fragment książki Justyny Kopińskiej, w której opisała przerażającą praktyki sióstr ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek w Zabrzu, przeczytacie tutaj.

d18fdlq

Podziel się opinią

Share
d18fdlq
d18fdlq