Trwa ładowanie...
d25k6z7
Aktualności

"Kapitalny pomysł" odnaleziony

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
K. Kowalczuk, M. Meller
K. Kowalczuk, M. Meller (TVN)
d25k6z7

Wczoraj odbył się finał nowatorskiego teleturnieju "Kapitalny pomysł".

Trzysta tysięcy złotych i szansę na odniesienie biznesowego sukcesu jury w składzie Solange Olszewska - właścicielka i prezes firmy Solaris, Sonia Wędrychowicz-Horbatowska - Wiceprezes Zarządu Banku Citi Handlowy, Zbigniew Niemczycki - właściciel Curtis Group oraz Mariusz Czerkawski - sportowiec i biznesmen, przyznało Karolowi Kowalczukowi.

Karol w wieku zaledwie siedemnastu lat skonstruował rakietę kosmiczną, za którą został nagrodzony w konkursie wynalazków w Japonii. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie już sporo osiągnięć i patentów. Młody student mechatroniki na Politechnice Warszawskiej od dwóch lat pracuje nad konstrukcją sztucznych mięśni. To właśnie dzięki jego nieprzeciętnej pasji, talentowi i niesamowitej wyobraźni narodził się pomysł na lecznicze gogle.

d25k6z7

Od momentu, kiedy Karol prezentował swoje gogle przed jury, nie minęło wiele czasu. Jednak w trakcie tych kilku tygodni Karol zdołał ulepszyć swój pomysł. Wtedy prezentowałem gogle zoom, dzisiaj prezentuję gogle wizyjne - tłumaczył zwycięzca. Zapytany przez jurorkę Sonię Wędrychowicz, na co wydałby w pierwszej kolejności wygrane pieniądze, Karol powiedział, że skupiłby się na wykonaniu modelu i przeprowadzeniu testów. Jeżeli będę miał przetestowany przedmiot, od razu mógłbym wrzucić go na rynek zbytu, a taki rynek to cały świat - podkreślał Karol.

Karol stanął w szranki z sześćdziesięcioma innymi wynalazcami. Typy jury zmieniały się przez cały czas trwania programu, jednak jak podkreślał Zbigniew Niemczycki: Karol był cały czas w czołówce. Zwycięzcy wypada życzyć powodzenia i kolejnych "Kapitalnych pomysłów".

"Kapitalny pomysł" to pierwszy w Polsce tego typu medialny projekt, który promował prywatny biznes wśród masowych odbiorców.

d25k6z7

Podziel się opinią

Share
d25k6z7
d25k6z7